Muzycznym krokiem w Nowy Rok. Grupa Kajoa w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzycznym krokiem w Nowy Rok. Grupa Kajoa w Trójce
Grupa KajoaFoto: Facebook Kajoa

Kajoa to pochodzący z Torunia zespół, który na muzycznej scenie funkcjonuje od 2019 roku. Grupa weszła do studia rok później, a teraz z niecierpliwością czeka na to, by móc zaprezentować efekty swojej pracy.

– Nasz zespół jest zasadniczo czteroosobowy. W jego skład wchodzą wokalistka Iwona, perkusista Jacek, basista i producent Bartek, a ja gram na gitarze i piszę teksty. Do niektórych utworów zaprosiliśmy jednak kilku gości, których będzie można usłyszeć na naszej płycie. Pojawią się skrzypce, akordeon oraz instrumenty elektroniczne – mówił Michał Maliszewski z grupy Kajoa.

Muzyka o niepewności 

– Wcześniej grałem w Vitaminie. To był czas, gdy pisaliśmy piosenki socjologiczne. Wraz z wokalistą Krzysztofem jesteśmy z wykształcenia socjologami. Przekładało się to na nasze obserwacje społeczne i wyrażanie ich w mocnej muzyce gitarowej. Teraz mamy już inny etap i inne czasy. Zajmują nas również zupełnie inne tematy. Stworzyliśmy różnorodną płytę, która – mam nadzieję  pozostała spójna stylistycznie. To nasza kronika niepokoju. Początek pracy studyjnej zespołu Kajoa zbiegł się z czasem ogłoszenia pandemii. To opowieść o tym, co kruche, ulotne i wiążące się z niepewnością – wyjaśnił gość audycji "Nasza tonacja". 

Emocje Kajoa

– Przemawia przez nas nieodparta chęć grania i tworzenia. Zespół miał swoją historię, kilka odsłon i składów. Zawsze wiedzieliśmy jednak, że nie do końca udało nam się wypowiedzieć. Chcieliśmy zacząć od nowa. Ze świadomością stworzyć coś zupełnie od zera. Mimo że nasze piosenki w części pochodzą z szuflad i archiwów, większość stanowią nowe utwory. Przygotowaliśmy je w ostatnim czasie. Pracowaliśmy głównie studyjnie, koncepcyjnie, producencko i nagraniowo. Teraz z niecierpliwością czekamy na koncerty. Mamy nadzieję, że z publicznością spotkamy się jeszcze tej wiosny – zadeklarował. 

Posłuchaj

49:29
Muzycznym krokiem w Nowy Rok. Grupa Kajoa (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

KAJOA - Fale / Kajoa Official

Lista utworów: 

 1. Marta Baum – "Królowa balu"
 2. Kajoa – "Fale"
 3. Kajoa – "Mimo wszystko"
 4. Kajoa – "Tango na koniec balu"
 5. Iza Kowalewska, Maciej Łyszkiewicz – "Kołysz"
 6. Obrasqi – "Mój grudzień"
 7. Obrasqi – "Dopowiedzenia"
 8. Obrasqi – "Najtrudniej"
 9. Nastroje – "Tylko mówisz"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 7.01.2022
Godzina emisji: 12.07

zch/kr

Polecane