"Dogrywka" żegna Andrzeja Nowaka

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
"Dogrywka" żegna Andrzeja Nowaka
Andrzej Nowak odszedł w wieku 62 latFoto: Piotr Dziurman / Reporter

Nagła śmierć założyciela i gitarzysty grupy TSA, Andrzeja Nowaka, położyła się cieniem na pierwszym w tym roku wydaniu "Dogrywki". W audycji znalazło się też miejsce na wspomnienie Scotta Weilanda oraz na trochę polskiej muzyki – tej nowej i tej sprzed lat.

Wiadomość o odejściu Andrzeja Nowaka nadeszła zaledwie parę godzin przed rozpoczęciem "Dogrywki" i wpłynęła na jej muzyczną zawartość. Audycję rozpoczął jeden ze sztandarowych utworów zespołu TSA w wersji koncertowej, pozwalającej docenić wielki kunszt jednego z najważniejszych gitarzystów w historii polskiego rocka. Nowak zmarł w wieku 62 lat w dniu, w którym 62. urodziny obchodził Michael Stipe, były wokalista grupy R.E.M. Michał Grabkowski sięgnął więc również po jedną z piosenek nieistniejącego już tercetu z Athens w stanie Georgia.

Kilkanaście minut "Dogrywki" wypełniła muzyka formacji Stone Temple Pilots oraz jej nieżyjącego już wokalisty Scotta Weilanda. Grabek zaprezentował najpierw dwa nagrania z albumu "Core" – debiutu, który wyniósł grupę z San Diego na rockowy piedestał. Tryptyk uzupełnił utwór z solowej płyty Weilanda, zatytułowanej "Twelve Bar Blues".

Po najostrzejszym muzycznie fragmencie audycji w wykonaniu niemieckiego blackmetalowego zespołu Daemonesq przyszedł czas na polską muzykę. Zaczęła grupa T.Love utworem z wydanego 26 lat temu krążka "Al Capone", chwilę później zabrzmiał kawałek supergrupy Kashell ze świeżo wydanego debiutanckiego albumu, a całość zakończyła formacja Konstelacje, która dopiero szykuje się do fonograficznego debiutu.


Posłuchaj

53:08
Pożegnanie Andrzeja Nowaka (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. TSA – "51 (live 1982)"
 2. R.E.M. – "Leave"
 3. Stone Temple Pilots – "Sex Type Thing"
 4. Stone Temple Pilots – "Dead and Bloated"
 5. Scott Weiland – "Opposite Octave Reaction"
 6. Daemonesq – "The Beauty of Letting Go"
 7. Love – "No Pasaran"
 8. Kashell – "Plask"
 9. Konstelacje – "Sztorm (radio edit)"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 4.01.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane