"Prawdopodobnie to wynika z indywidualnych błędów". Kuźmiuk o rzekomym wypłacaniu niższych pensji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Zarabiający mniej więcej do 13 tys. zł brutto miesięcznie nie mogli stracić na Polskim Ładzie. Jeżeli gdziekolwiek są wypłacane mniejsze sumy, one prawdopodobnie wynikają z indywidualnych błędów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. 

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia o otrzymaniu przez część pracowników, między innymi nauczycieli, niższych wynagrodzeń niż w zeszłym miesiącu. Ministerstwo Edukacji i Nauki, które odniosło się do tych informacji, wskazało, że "żaden kurator oświaty nie potwierdził tego rodzaju sytuacji". Resort zaapelował również o "niewprowadzanie w błąd opinii publicznej". 

– Był komunikat MEiN oraz komentarz Macieja Wąsika, jeżeli chodzi o płace służb mundurowych, wyraźnie wyjaśniające, że zarabiający mniej więcej do 13 tys. zł brutto miesięcznie nie mogli stracić na Polskim Ładzie. Jeżeli gdziekolwiek są wypłacane mniejsze sumy, one prawdopodobnie wynikają z indywidualnych błędów – stwierdził Zbigniew Kuźmiuk. Podkreślił, że "zarówno MEiN, jak i minister spraw wewnętrznych są otwarci na informacje o takich sytuacjach i że będą one wyjaśniane". 

Gość audycji przypomniał, że "rozwiązania, które są zaprezentowane w Polskim Ładzie, są korzystne dla 18 mln podatników". 

Podwyżki gazu

Polityk poruszył również kwestie podwyżek cen gazu. Jak wskazał, "żadne gospodarstwo domowe korzystające z usług PGNiG, nie może być obciążone wyższymi kosztami tej podwyżki niż około 40 proc. po zastosowaniu ulg wynikających z pakietu osłonowego".

– Wszystkie inne sytuacje, które się zdarzają, wynikają z tego, że albo prezydenci miast nie przypilnowali interesów mieszkańców komunalnych, albo też szefowie wspólnot mieszkaniowych nie wystąpili w odpowiednim czasie do PGNiG – tłumaczył europoseł. – Są jeszcze sytuacje z województwa wielkopolskiego, gdzie doszło do prywatyzacji sieci gazowych i tam już na jesieni ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z dużymi podwyżkami, ale na to państwo nie ma wpływu – dodał. 


Posłuchaj

8:49
Zbigniew Kuźmiuk o wynagrodzeniach i podwyżkach gazu (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
Czytaj także:


***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak 
Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)
Data emisji: 4.01.2022
Godzina emisji: 18.10

jbt/mk

Polecane