Tomasz Mądzielewski: Zawsze polegam na swojej intuicji

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Tomasz Mądzielewski: Zawsze polegam na swojej intuicji
Tomasz Mądzielewski Foto: mat. promocyjne / Joanna Czarnota

Uważa, że najważniejsze są relacje międzyludzkie, ufa swojej intuicji, a koncertowanie daje mu równie wielką przyjemność, jak praca w studiu nagrań. Tomasz "Żaba" Mądzielewski był gościem pierwszego w 2022 roku wydania "Serdecznych dźwięków".

Tomasz Mądzielewski jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich perkusistów. Współpracował z dziesiątkami artystów, wśród których są m.in. Anna Karwan, Grażyna Łobaszewska, Mela Koteluk, Monika Borzym, Sławek Uniatowski, Leszek Możdżer, a także formacje Fisz Emade Tworzywo i Sound'n'Grace.

Choć umiejętności muzyczne są niezbędne, aby stworzyć dobry skład zespołu, dla gościa "Serdecznych dźwięków" jeszcze ważniejsze są relacje międzyludzkie. – Na scenie czy w studiu spędzamy ze sobą 20-30 procent czasu, natomiast kiedy jesteśmy w trasie, zazwyczaj przebywamy razem w busie czy w hotelu. Relacje są wtedy najważniejsze. Gdy fajnie się z kimś czujesz, to fajnie jest też na scenie.

Mądzielewski wyjawił też swój ulubiony sposób działania. – Zawsze polegam na swojej intuicji i najczęściej się to sprawdza. Podążam za pierwszą myślą, która mi wpada do głowy – mówił rozmówca Mateusza Krautwursta. Pytany o to, czy woli grać koncerty, czy nagrywać płyty, nie potrafił dokonać jednoznacznego wyboru. – Jedno i drugie kręci mnie tak mocno, że mam nadzieję, że będę robił to jak najdłużej, dopóki zdrowie pozwoli – powiedział. Przyznał jednak, że fascynuje go magia towarzysząca pracy w studiu nagrań. – Jako muzycy zapisujemy coś na albumach i to zostaje już na zawsze.


Posłuchaj

50:25
Tomasz Mądzielewski: Zawsze polegam na swojej intuicji (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tomasz Mądzielewski urodził się 9 stycznia 1984 roku w Grudziądzu. Na perkusji gra od szóstego roku życia. Pierwsze sukcesy na scenie odnosił jako członek Vacat Blues Band, zespołu założonego przez jego ojca. W 2006 roku został wyróżniony tytułem "Best Young Drummer" na South Port Jazz Festival w Wielkiej Brytanii. Koncertował niemal w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych. Ma też w artystycznym CV udział w czołowych polskich festiwalach: w Sopocie, Opolu, Jarocinie, a także na Rawa Blues w Katowicach, gdyńskim Open'erze oraz na Woodstocku Jerzego Owsiaka. Występował w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Lista utworów:

 1. Nick Sinclar – "Lubię zakonnice"
 2. Wojtek Pilichowski – "Check Up"
 3. Mrozu – "Nieśmiertelni"
 4. Lena Romul feat. Natalia Lubrano – "Intuicja"
 5. Sound'n'Grace – "Bo mi się chce"
 6. Kasia Moś & Jurecki – "Dobre moce"
 7. Kasia Moś & AUKSO – "Zapomniane skrzypki moje"
 8. Pendofsky – "Boso ale w ostrogach"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 3.01.2022
Godzina emisji: 23.08

kc

Polecane