Rock, miłość i rodzina. Closterkeller w studiu im. A. Osieckiej [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Warszawska grupa Closterkeller powstała pod koniec lat 80. Od tamtego czasu przez jej skład przewinęło się wielu muzyków, ale przy mikrofonie niezmiennie stoi charyzmatyczna Anja Orthodox. Mroczna nowofalowa muzyka z elementami rocka gotyckiego i tajemniczymi, poetyckimi tekstami utworów w krótkim czasie przysporzyła grupie grona wiernych fanów.

Closterkeller ma w dorobku 10 albumów studyjnych opatrzonych "kolorowymi" tytułami: m.in. "Purple", "Blue", "Violet" i "Viridian". Ostatni z nich ukazał się w 2017 roku. Zespół wydał też pół tuzina płyt koncertowych, co ma szczególnie znaczenie, ponieważ wśród fanów jest dość powszechna opinia, że na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż w studiu nagrań.

Grupa kilkukrotnie już koncertowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Podczas obecnego koncertu Anja próbowała policzyć ile tych występów było: ostatecznie, po konsultacjach z Rollem okazało się, że były cztery pełne (włączając ten 16 stycznia) plus jeden "składankowy". Jeden z nich, akustyczny, został nawet wydany w 2000 roku na albumie "Fin de siècle".

Koncert, który się odbył w niedzielę, 16 stycznia, miał specyficzną formę spektaklu muzycznego, którego tematem przewodnim była miłość. Closterkeller zagrał w składzie: Anja Orthodox (wokal), Michał "Rollo" Rollinger (klawisze i gitara akustyczna), Michał Jarominek (gitary), Krzysztof Najman (gitara basowa) i Adam Najman (perkusja). Warto przy okazji zaznaczyć, że dwaj ostatni muzycy to ojciec i syn, a Adam jest na dodatek dzieckiem wokalistki Anji Orthodox, co dodaje koncertowi rodzinnej atmosfery i wzmacnia emocjonalny przekaz tego koncertu.

Polecane