Polski Ład. Paweł Krutul: najbliższy kwartał pokaże, czy przedsiębiorcy się w tym odnajdują

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Najbliższy kwartał pokaże, czy przedsiębiorcy się w tym odnajdują, czy te przepisy są właściwe, czy też trzeba doprowadzić do jakichś dodatkowych zmian – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Krutul (Nowa Lewica), komentując zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. 

Zdaniem Pawła Krutula "na rynku pracy jest problem z pracownikami". – Teraz to pracownik stawia warunki pracodawcy i pracodawca musi je spełnić – stwierdził. Jak przypomniał polityk, reprezentuje on województwo podlaskie.

– U nas naprawdę brakuje pracowników. My bez Białorusinów i Ukraińców byśmy nie podołali, jeżeli chodzi o rolnictwo, budowę dróg, hotelarstwo czy gastronomię. Oni są wszędzie i naprawdę dobrze nam się z nimi współpracuje. Cenimy tych pracowników. Są bardzo dobrzy – przekonywał. 

Brak funduszy 

Według Trójkowego gościa istotnym problemem dla polskich przedsiębiorców jest brak funduszy unijnych. Potrzebne są one – tłumaczył – chociażby z powodu pandemii. – Jeżeli chcemy konkurować na rynkach europejskich czy światowych, musimy mieć przede wszystkim zastrzyk pieniędzy – wskazywał poseł Lewicy. 

Zmiany 

Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszły nowe przepisy w ramach Polskiego Ładu. Zmiany dotyczą między innymi podatków. W ocenie gościa Polskiego Radia o tym, czy są one właściwe, przekonamy się w najbliższym czasie.

– Najbliższy kwartał pokaże, czy przedsiębiorcy się w tym odnajdują, czy te przepisy są właściwe, czy też trzeba doprowadzić do jakichś dodatkowych zmian – stwierdził i dodał, że część polityków nie do końca orientuje się w tej kwestii, ponieważ od dawna nie ma w tym zakresie praktycznego doświadczenia. 

Najczęściej czytane

Posłuchaj

8:54
Paweł Krutul o rynku pracownika (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia 
Prowadzący: Bartłomiej Graczak 
Gość: Paweł Krutul (Nowa Lewica)
Data emisji: 3.01.2022
Godz. emisji: 18.10

jbt

Polecane