Rozgrzewające rytmy i muzyczne podsumowanie roku. Komatsu, Alabama Shakes i Foo Fighters

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Rozgrzewające rytmy i muzyczne podsumowanie roku. Komatsu, Alabama Shakes i Foo Fighters
Foo FightersFoto: mat. promocyjne

Mimo ujemnych temperatur Michał Grabkowski zadbał o rozgrzewający nastrój i wiele muzycznych emocji. W Trójkowej "Dogrywce" zaprezentowali się artyści, którzy swoją muzyką niejako podsumowali 2021 rok. 

Komatsu to zespół pochodzący z Eindhoven. W 2021 roku ukazała się czwarty album grupy zatytułowany "Rose of Jericho".  Uwagę przyciąga przede wszystkim twórczość Komatsu. W wielu środowiskach wydany w kończącym się roku album, okrzyknięty został jedną z najlepszych premier 2021.  Na album składa się 38 minut muzyki bez efektownych solówek  czy chwytliwych motywów, ale za to prezentujących sam zespół i jego ideę.

Alabama Shakes

W zestawieniu usłyszeć mogliśmy również zespół Alabama Shakes. To amerykańska grupa rockowa, założona  2009 roku. Tworzący zespół muzycy komponują na pograniczu R&B, americany, soulu i southern rocka. Grupa ma na swoim koncie cztery nagrody Grammy oraz występ na jednym z polskich festiwali w 2015 roku. Od kilku lat zespół wymieniany jest jako jeden z najbardziej inspirujących i wpływowych, tuż obok Drake, Childish Gambino czy Beyoncé.

Foo Fighters  

Kolejnym wykonawcą, którego usłyszeliśmy w "Dogrywce" była  amerykańska grupa Foo Fighters. Założona przez Dave’a Grohla, byłego perkusistę Nirvany, z roku na rok odnosi coraz większe sukcesy. Jak stwierdził w jednym z wywiadów Dave Grohl, singiel ""Shame Shame" jest niepodobny do niczego, co Foo Fghters kiedykolwiek stworzyło”. Jego zdaniem "piosenka pozwoliła im przenieść się na inne terytorium".

Lista utworów:

 1. KOMATSU – "Stare into the dawn"
 2. ALABAMA SHAKES – "Someday"
 3. TINDERSTICKS – "You’ll have to scream louder"
 4. JACK WHITE – "Taking Me Back"
 5. FOO FIGHTERS – "Shame Shame (live)"
 6. ALT J – "U&ME (Radio Edit)"
 7. SIAKI – "Wegetacja"
 8. SIAKI – "Czwarty wymiar"
 9. KONSTELACJE – "Sztorm"
 10. ART BUDYŃ – "Grawitacja"

Posłuchaj

54:35
Muzyczne podsumowanie roku w audycji "Dogrywka" (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Foo Fighters - Shame Shame (Official Video) / Foo Fighters

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 28.12.2021
Godzina emisji: 22.04

zch

Polecane