Wojciech Ciuraj: "Tryptyk Śląski" już na winylu

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Wojciech Ciuraj: "Tryptyk Śląski" już na winylu
Wojciech CiurajFoto: mat. promocyjne

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami, jednak "Nasza tonacja" niezmiennie trwa na swoim miejscu. Codziennie o tej samej porze, tuż po godz. 12 w południe, proponuje godzinną porcję muzyki made in Poland. Tym razem gościem audycji był Wojciech Ciuraj, którego wielki projekt "Tryptyk Śląski" już pojawił się w wersji winylowej.

Czym jest "Tryptyk Śląski"? – Z okazji 100-lecia powstań śląskich napisałem, nagrałem i zrealizowałem trzy płyty opowiadające o każdym powstaniu, które ukazywały się w setne rocznice każdego z nich – mówi o założeniach i realizacji swojego projektu Wojciech Ciuraj, gitarzysta, lider zespołu Walfad. – To jest wielki śląski interdyscyplinarny projekt, w którym udział wzięli najwięksi śląscy muzycy i artyści: od Józefa Skrzeka, przez Apostolisa Antymosa, Mariana Dziędziela, Abradaba, po Piotra Szmidta. Cała plejada artystów zebrana w jednym celu: aby przypomnieć naszą trudną i piękną historię – tłumaczy.

Teraz "Tryptyk Śląski" ukazał się na winylach. – Od początku był taki plan, aby wszystkie trzy części: "Iskry w popiele", "Dwa żywioły" i "Kwiaty na hałdzie", ukazały się właśnie w takiej formie. W zasadzie nawet komponowałem materiał na te płyty już z podziałem na strony, więc nie trzeba było szczególnie ingerować w te pliki – wyjaśnia muzyk. – No i powstało piękne wydawnictwo na wypasie, które jest zwieńczeniem tego projektu, tych trzech lat, tych wszystkich koncertów. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że ten boks się wreszcie ukazał. I gorąco polecam, bo wyszło przepięknie – zachęca.

– Jest w tym coś fajniejszego, jeśli można ten placek położyć pod igłą i w ten sposób wysłuchać tej muzyki. Ja oczywiście słucham muzyki CD, czasami też korzystam ze streamingu, szczególnie gdy szukam nowych rzeczy, ale myślę, że ta opowieść najlepiej będzie smakowała z tego krążka z piękną, ogromną książeczką – stwierdza Wojciech Ciuraj. – Tego wszystkiego można dotknąć, można zobaczyć, powąchać: to myślę jest największy plus tego wydawnictwa. Jestem po prostu szczęśliwy. To kolejny duży krok w mojej mojej karierze – dodaje.

Wojciech Ciuraj – Iskry w popiele/YouTube Emet Records


Lista utworów

 1. AZYL P – "Mała Maggie"
 2. GORGONZOLLA – "Potwór z szafy"
 3. WOJCIECH CIURAJ – "Dwa żywioły"
 4. WOJCIECH CIURAJ – "Iskry w popiele"
 5. GARDENIA – "Jutro!"
 6. AURORA – "Święta krowa dojna" (Polska)
 7. NOWY HORYZONT – "Nowy horyzont"
 8. HEDONE – "Wstyd", feat. Guma (radio edit)
 9. LOMBARD – "Modlitwa o wyspy szczęśliwe"
 10. PERFECT – "Wyspa, drzewo, zamek"

Posłuchaj

51:13
Wojciech Ciuraj gościem Michała Kirmucia (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wojciech Ciuraj – Dwa żywioły, feat. Abradab (Radio Edit)/YouTube Emet Records


***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 29.12.2021
Godzina emisji: 12.07
pr

Polecane