"Trójka budzi" zadumę i spokój. Peter Gabriel, Kuba Badach i inni w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Trójka budzi" zadumę i spokój. Peter Gabriel, Kuba Badach i inni w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia
Peter GabrielFoto: mat. promocyjne

To szczególne, świąteczne wydanie audycji "Trójka budzi; jazz'n'bass". W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Michał "Grabek" Grabkowski zaproponował nam utwory niekoniecznie związane z tematyką świąteczną, jednak wywołujące w słuchaczach uczucie zadumy i spokój – emocje ważne i potrzebne w świątecznym okresie. Wczesnym sobotnim rankiem zaśpiewali nam m.in. Peter Gabriel w duecie z Kate Bush, aktorzy musicalu "Metro" oraz Kuba Badach.

Peter Gabriel & Kate Bush "Don't Give Up"

Audycję "Trójka budzi; jazz'n'bass" Michała "Grabka" Grabkowskiego otworzył Peter Gabriel w duecie z Kate Bush i utwór "Don't Give Up". Kompozycja w 1986 roku znalazła się na piątym solowym albumie Petera Gabriela "So". Tekst "Don't Give Up" opowiadający historię człowieka, którego bezrobocie wpływa na jego życie i związek, został zainspirowany fotografiami Dorothei Lange z czasów Wielkiego Kryzysu, przedstawiającymi dotkniętych biedą Amerykanów. Na śpiewane przez Gabriela wersy opisujące uczucie izolacji, samotności i rozpaczy, odpowiadają wersy  Kate Bush, zawierające słowa nadziei i zachęty.

Peter Gabriel - Don't Give Up (ft. Kate Bush)/Peter Gabriel

"Wieża Babel" z musicalu "Metro"

"Metro" z muzyką Janusza Stokłosy, według scenariusza Janusza Józefowicza to pierwszy polski musical, który podbił serca publiczności nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Widowiskowa opowieść o grupie młodych artystów, którzy postanawiają występować z własnym musicalem na stacji metra, miała swoją premierę w 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a sześć lat później trafiła na Broadway. Jedną z piosenek z musicalu metro jest "Wieża Babel".

Wieża Babel/Studio Buffo – temat

Kuba Badach – "Byłaś serca biciem"

Na krążku "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha" Kuby Badacha znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem", "C’est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski

Byłaś serca biciem/Kuba Badach

Posłuchaj

59:16
Muzyka, która budzi zadumę. Świąteczny poranek z Michałem "Grabkiem" Grabkowskim (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów:

1. Peter Gabriel & Kate Bush – "Don't Give Up"
2. Genesis – "The Carpet Crawlers 1999"
3. Ella Fitzgerald & Louis Armstrong – "Summertime"
4. Ezra Collective & Novelist – "More Than A Hustler"
5. Elvis Presley – "Love Me Tender"
6. Studio Buffo – "Wieża Babel"
7. Kabaret Starszych Panów – "Na całej połaci śnieg"
8. Mietek Szcześniak – "Spoza nas"
9. Kuba Badach – "Byłaś serca biciem"
10. Maisha – "Open The Gates"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 25.12.2021
Godzina emisji: 4.58

mat. promocyjne/kr

 

Polecane