Twice a Man, Eloy i Les Discrets. Dźwiękowa definicja ulgi

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Twice a Man, Eloy i Les Discrets. Dźwiękowa definicja ulgi
Muzyczne pejzaże wypełniły swoimi dźwiękami "Konstelację M."Foto: Pheelings media/shutterstock

Mateusz Tomaszuk zaprasza na spotkanie z kojącymi, a  przy tym elektryzującymi dźwiękowymi pejzażami. W audycji "Konstelacja M." nie zabrakło grup takich jak: Twice a men, Alcest, Les Discrets czy Black Nail Cabaret. 

Spotkanie otworzył szwedzki zespół elektroniczny Twice a Man. Początki grupy sięgają lat siedemdziesiątych. Duet, który początkowo występował pod nazwą Cosmic Overdose, z czasem przekształcił się w Twice a Man. W swojej twórczości grupa konsekwentnie używa syntezatorów i efektów elektronicznych do tworzenia teatralnych pejzaży dźwiękowych. 

– Albumów, łącznie z grami i płytami soundtrackowymi, od lat osiemdziesiątych naliczyłem jakieś 26. Nie wiem, jakim cudem, ale podczas naszych spotkań jeszcze ich wspólnie nie słuchaliśmy. Zaczynamy więc nadrabiać zaległości – zapowiedział Mateusz Tomaszuk.

Eloy

Eloy to niemiecka grupa związana z gatunkiem rocka progresywnego. Zespół założony został w 1969 roku, a jego nazwa zainspirowana książką H.G. Wellsa "Wehikuł czasu". Zespół Eloy przez cały czas twórczości wzorował się na brytyjskich dokonaniach rocka, głównie na grupie Pink Floyd czy Genesis. 

Les Discrets

W zestawieniu konstelacyjnych utworów wybrzmiał również francuski zespół Les Discrets. Projekt został założony w 2003 roku jako połączenie sztuki Fursy’ego Teyssiera z muzyką. Fursy Teyssier to autor tekstów, piosenkarz, multiinstrumentalista, grafik i reżyser filmów animowanych. Jako artysta okładkowy stworzył okładki do większości albumów zarówno grupy Alcest jak i Les Discrets. 

Lista utworów:

 1. TWICE A MAN – "Only Relief"
 2. TWICE A MAN – "Tribal Ways"
 3. ELOY – "Atlantis' Agony At June 5th - 8498, 13 P.M. Gregorian Earthtime"
 4. ALCEST – "Circe Poisoning The Sea"
 5. LES DISCRETS – "Song For Mountains (Demo)"
 6. THE WIDE EYE – "Forever"
 7. BLACK NAIL CABARET – "Eleven

Posłuchaj

49:35
Dźwiękowa definicja ukojenia (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Twice A Man - B2.Only Relief / MrZaine

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 28.12.2021
Godzina emisji: 23.09

zch

Polecane