Godzina z nowoczesnym jazzem i muzyką elektroniczną. Alfa Mist, Aurora Dee Raynes, The Avalanches i inni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Godzina z nowoczesnym jazzem i muzyką elektroniczną. Alfa Mist, Aurora Dee Raynes, The Avalanches i inni
Znajdujące się na minialbumie "Two For Mistake" utwory "First Light" oraz "Bumper Cars" pochodzą z nagranej na żywo sesji Alfa Mist w słynnym londyńskim Metropolis StudiosFoto: mat. promocyjne

W sobotę wczesnym rankiem radiową Trójką zawładnęły uduchowione rytmy od Alfa Mist, zremiksowani The Avalanches oraz emocjonalny duet Aurora Dee Raynes. Podczas audycji "Trójka budzi; jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski zaprezentował nam nowości z podwórka nowoczesnego jazzu i muzyki elektronicznej, ale nie tylko. Na liście utworów znaleźli się również Obywatel G.C., Marek Grechuta oraz Bibobit z nowatorską interpretacją tekstu Agnieszki Osieckiej.


Alfa Mist "First Light"

Po premierze swojego ostatniego, radosnego w brzmieniu albumu "Bring Backs", londyński producent, pianista, lider i MC Alfa Mist wydał minialbum zatytułowany "Two For Mistake" – mieszankę uduchowionych rytmów, bitów i new-jazzu. Znajdujące się na nim utwory "First Light" oraz "Bumper Cars" pochodzą z nagranej na żywo sesji w słynnym londyńskim Metropolis Studios. Oprócz Alfa Mist na nagraniu można usłyszeć jego zespół oraz kwartet smyczkowy. 

Alfa Mist - "First Light"/ANTI- Records


Aurora Dee Raynes  "Good For You"

Aurora Dee Raynes to duet wokalistki Danielle Kranendonk i producenta Stephena Raynesa. Ich debiutancki, wydany w listopadzie 2021 roku album zatytułowany "Invisible Things" jest efektem aż siedmiu lat pisania piosenek i pracy w studiu. "Invisible Things" wykracza poza solowe dokonania obu artystów, stając się porywającym, mocnym dziełem zawierającym motywy miłości, rodziny i straty. 

W utworze "Good For You" Aurora Dee Raynes powrócili do swoich twórczych korzeni. Danielle Kranendonk wspominała powstawanie kompozycji słowami: – Stephen spojrzał na mnie i zapytał: "Co masz na myśli, mówiąc do kogoś To dobrze dla Ciebie? Jakie emocje to w tobie wywołuje? Wzięłam do ręki długopis, a wersy szybko zaczęły wylewać się z mojej głowy. Mój mózg i moja ręka ledwo nadążały za sobą nawzajem. To była piękna noc.

Good for You/Aurora Dee Raynes – temat

The Avalanches "Since I Left You (Prince Paul Remix)"

5 lutego 2021 roku swoją premierę miał utwór "Since I Left You" – trzeci singel zespołu The Avalanches z albumu pod tym samym tytułem. Piosenka dotarła do 16. miejsca na UK Singles Chart. "Since I Left You" zawiera sample z utworów: "Everyday" w wykonaniu The Main Attraction, "Let's Do the Latin Hustle" Klausa Wunderlicha oraz "By the Time I Get to Phoenix" Tony'ego Mottoli. W audycji "Trójka budzi: jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski zaprezentował kompozycję w wersji remixowej, za którą odpowiada amerykański producent Prince Paul.

The Avalanches - Since I Left You (Prince Paul Remix)/The Avalanches


Posłuchaj

59:28
Michał "Grabek" Grabkowski prezentuje: Alfa Mist, Aurora Dee Raynes i The Avalanches (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

1. Obywatel G.C.  – "Nie pytaj o Polskę"
2. Marek Grechuta – "Dni, których nie znamy"
3. Mo' Horizons – "Foto Viva"
4. Moonchild feat. Alex Isley – "You Got One"
5. Alfa Mist – "First Light"
6. Jagga Jazzist – "The Shrine (Live)"
7. Aurora Dee Raynes – "Good For You"
8. Aurora Dee Raynes – "Break Free"
9. Aurora Dee Raynes – "Family"
10. The Avalanches – "Since I Left You (Prince Paul Remix)"
11. Bibobit – "Niech żyje bal"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 11.12.2021
Godzina emisji: 4.59

mat. promocyjne/kr

 

Polecane