Rockowo, kolędowo i po polsku. Betlejem w Polsce, Ornette i The Press w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Rockowo, kolędowo i po polsku. Betlejem w Polsce, Ornette i The Press w Trójce
Prowadzący poniedziałkowe wydanie audycji "Nasza tonacja" Marek Wiernik zaprezentował nam rockowe piosenki o tematyce świątecznejFoto: shutterstock.com

Mimo że święta już za nami, poniedziałkowe wydanie audycji "Nasza tonacja" zdominowały piosenki świąteczne. Prowadzący Marek Wiernik zaprezentował nam rockowe piosenki o tematyce świątecznej w wykonaniu projektu Betlejem w Polsce, zespołów Ornette, The Press, a także Sexbomba i Ziyo.

Betlejem w Polsce "Kolęda dla brata"

W tym roku po raz siódmy właściciele najpiękniejszych polskich głosów połączyli się, by wziąć udział w projekcie Betlejem w Polsce. Betlejem w Polsce to wyjątkowa świąteczna trasa koncertowa obejmująca kilkanaście miast w całej Polsce. Znani artyści, wśród których w tym roku znaleźli się m.in. Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Marika i Bartas Szymoniak, wystąpili w niecodziennym repertuarze bożonarodzeniowym, na jeden wieczór zamieniając Polskę w "lokalne Betlejem". W audycji "Nasza tonacja" Marek Wiernik zaprezentował utwór promujący tegoroczną edycję pt. "Kolęda dla brata".

Teledysk "Kolęda dla Brata"/Ostróda Flesz


Ornette "Bezdomna kolęda"

Grudzień to czas premier utworów świątecznych. Swoją propozycję zatytułowaną "Bezdomna kolęda" zaprezentowała także grupa Ornette założona przez Grzegorza Stępnia, od 2022 roku muzyka związanego z zespołem Oddział Zamknięty. Oprócz lidera Ornette w składzie znaleźli się gitarzyści Piotr "Bzyk" Sokołowski i Grzegorz Babisz oraz perkusista Filip "Fifi" Woźniak.

ORNETTE - BEZDOMNA KOLĘDA (OFFICIAL VIDEO)/BNB RECORDS


De Press "Z narodzenia Pana"

Kto powiedział, że znane kolędy nie mogą brzmieć na punkowo-nowofalową nutę? Oczywiście, że mogą! I brzmią całkiem przekonująco. Zespół De Press wziął na warsztat tradycyjne kolędy, zachowując jednak powszechnie znane melodie tych pieśni. Oczywiście dodając do nich elementy własnej twórczości. Album "Kolędy" to doskonała pozycja nie tylko na czas świąt i nie tylko dla zwolenników twórczości De Press.

Z narodzenia Pana/De Press – temat

Posłuchaj

48:43
Betlejem w Polsce, Ornette i The Press, czyli poświąteczne kolędowanie z Markiem Wiernikiem (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Betlejem w Polsce – "Kolęda dla brata"
 2. Ziyo – "Dzisiaj w Betlejem"
 3. Muzyka Końca Lata – "Nie napiszę już piosenki"
 4. G.Wolf – "Popatrz, ja latam"
 5. Ornette – "Bezdomna kolęda"
 6. Sexbomba – "Dzień jeden w roku"
 7. Wizja Lokalna – "Przed jutrem"
 8. Back To The Ocean – "Planeta Miłości"
 9. De Press – "Z narodzenia Pana"
 10.  Sagan – "Muszę odejść"
 11. Projekt Chanel – "Lustro"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 27.12.2021
Godzina emisji: 12.07

mat. promocyjne/kr

 

Polecane