Sylwester: jak się ubrać na bal rozpoczynający nowy rok?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sylwester: jak się ubrać na bal rozpoczynający nowy rok?
Jedyny taki bal w roku, czyli - bal sylwestrowyFoto: czwórka

Przed chwilą skończyły się święta, a przed nami niezwykła noc sylwestrowa. W tych pandemicznych czasach jesteśmy spragnieni spotkań z ludźmi, imprez, domówek, balów. I myśli pań już zaprząta to, gdzie pójdziemy, a przede wszystkim – jak się ubrać na tę jedyną w roku noc.

  • Bale tematyczne to doskonały pomysł na sylwestrową zabawę
  • Tworząc sylwestrową kreację, nie bójmy się zaszaleć
  • Sylwester lubi blask – warto pamiętać o tej zasadzie
  • Specjalne buty do tańca, które można zmieniać przed wejściem na parkiet, bardzo ułatwią nam życie

Odrobina sylwestrowego szaleństwa

– Myślę, że potrzebujemy oddechu po tych dwóch latach odosobnienia. Dlatego uważam, że warto poszaleć. Jeżeli idziemy na bal, to oczywiście trzeba się dostosować do zaproszenia, do tego, co jest na nim napisane: czy jest black tie, suknie w określonym stylu czy kolorze – mówi stylistka Dominika Zajączkowska, ekspertka w dziedzinie mody. – Zachęcam do uczestniczenia w zabawach sylwestrowych, które mają nadany jakiś kierunek, czyli wybrać się na bal sylwestrowy w stylu Wielkiego Gatsby'ego, lat 20.-30. albo przebierając się czy tworząc kreacje w stylu swoich idoli. To jest bardzo współczesny trend, który funkcjonuje na świecie i można się bardzo fajnie bawić – wskazuje.

Cekiny i marynarki, czyli powrót lat 80.

Przy tworzeniu sylwestrowej kreacji na pewno pomaga zasada, o której zawsze warto pamiętać: sylwester kocha błysk! – W tym roku królują cekinowe topy, które, jeśli np. idziemy na domówkę, można połączyć nawet z jeansami: jesteśmy w komfortowym przebraniu, ale jednak z wieczorową nutą – tłumaczy gość Anny Popek. – Do tego można dobrać czarną marynarkę, która ma bardzo zarysowane poduszki: to taki powrót do lat 80. Ta marynarka może mieć charakter oversize'owy, można ją opleść wokół siebie i np. przewiązać ozdobnym paskiem – radzi.

Aksamit zawsze ekskluzywny

– Jeśli jednak nie lubimy błysku, możemy wybrać kolor srebrny, złoty albo czerń z lekkim połyskiem, czyli powracamy do aksamitu, weluru. To zawsze pięknie wygląda: to jest tkanina, która sama w sobie ma już pewną ekskluzywność i zawsze dobrze wygląda. Teraz bardzo modne jest połączenie weluru z koronką, z tiulem, z pęknięciami w okolicach ramion: np. suknia z tiulowymi rękawami, z pęknięciem, które nadaje lekkości – tłumaczy stylistka.

Przeczytaj także


Buty – szara eminencja elegancji

– Buty są niezwykle ważnym elementem stroju, choć na sylwestrowej zabawie po północy panie często już tańczą boso. Cóż, ważne jest tzw. entrée, czyli wejście, zazwyczaj na niebotycznych szpilkach – wyjaśnia Dominika Zajączkowska. – Polecam zaopatrzyć się w buty do tańca: miękkie, na skórzanej podeszwie. Już po entrée, kiedy wchodzimy na parkiet, bardzo łatwo możemy zmienić takie buty i będą one bardzo stylowo wyglądać – wskazuje.


Posłuchaj

51:40
Sylwestrowa kreacja: jak ją stworzyć? (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W programie ponadto

  • O sztuce w czasie pandemii opowiada artysta malarz Jacek Yerka
  • Jak święta w Polsce spędzają cudzoziemcy mówi Ewa Petrykowska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 26.12.2021
Godzina emisji: 10.07

pr

Polecane