Agata Konarska: nigdy nie marzyłam o pracy w telewizji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agata Konarska: nigdy nie marzyłam o pracy w telewizji
Agata Konarska zdradziła, że ze względu na braki czasu nie ogląda dużo telewizji, ale lubi oglądać sportowe rywalizacje, a także zagraniczne programy informacyjneFoto: Forum

– Nigdy to nie było moim celem, w związku z tym zawsze wyobrażałam sobie, że jak już będę dorosła, to moje święta będą wyglądały tak, jak moje rodzinne – przyznaje Agata Konarska, dziennikarka TVP. 

Jak mówi, w jej rodzinnym domu pewną zasadą stały się przyjazdy za zagranicy na święta. – Ten czas zawsze kojarzył mi się z Polską i polską tradycją – opowiada Agata Konarska, dodając, że bycie tutaj razem było szczególnie ważne dla jej mamy, której początkowo trudno było zaakceptować świąteczną nieobecność córki. Brak możliwości spędzenia wszystkich świątecznych dni z rodziną wynika z obowiązków zawodowych. Od lat to m.in. właśnie Agata Konarska przygotowuje dla widzów Telewizji Polskiej transmisje pasterki z Watykanu.

Życie na walizkach

Czy bycie dzieckiem dyplomaty i wiążące się z tym ciągłe przeprowadzki były trudne dla gościa Trójki? – Nie miałam nigdy innego życia. Zawsze, od urodzenia, żyłam na walizkach, bo jak miałam trzy miesiące, rodzice zapakowali mnie i wyjechaliśmy do Francji na kilka lat. Potem była Polska, Szwecja, Hiszpania, Austria i tak cały czas do dorosłości – wspomina dziennikarka. Przyznaje jednak, że nie było łatwo, bo przecież dla dziecka nawet zmiana szkoły w tym samym mieście bywa trudna, a ona musiała sobie radzić ze zmianą nie tylko otoczenia, ale i języka. Nie zawsze akceptację w nowym środowisku ułatwiał także fakt, że pochodziła z Polski, z kraju za żelazną kurtyną, co nie u wszystkich budziło pozytywne skojarzenia.

– Dziś, z perspektywy, patrzę na to w inny sposób. Widzę, ile mi to dało. Jak bardzo mnie wzbogaciło, nauczyło otwartości na inne kultury, dało znajomość języków. Miało to swoje dobre i złe strony. Jak wszystko w życiu – podsumowuje. 

Dziennikarka z duszą sportowca

Ważnym elementem wspierającym jej aklimatyzację w nowych miejscach był sport. Jednak marzenia o karierze sportowej musiała porzucić ze względu na ciągłe przeprowadzki. – To nie służyło bardzo konsekwentnemu trenowaniu – konstatuje Agata Konarska. Zmiany miejsca zamieszkania wiązały się w sposób oczywisty ze zmianą trenerów i klubów, z których nie każdy gotów był inwestować w młodego zawodnika, o którym wiadomo, że za rok czy dwa odejdzie.  


Posłuchaj

1:43:05
Agata Konarska o znaczeniu rywalizacji sportowej i ciągłym dążeniu do doskonałości (Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Tenis zawsze był odskocznią od nauki. Jest niezwykle kompleksowym sportem, kształtuje charakter i uczy młodego człowieka, że jeśli włożysz bardzo dużo pracy, to te sukcesy w końcu przyjdą. Pokazuje, jak wiele rzeczy zależy od ciebie samego, nie od innych – dodaje. Jak mówi, warto zaszczepiać dzieciom pasję do sportu. 

***

Tytuł audycji: Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość
Prowadzący: Kasia Ciepielewska, Łukasz Sobolewski
Gość: Agata Konarska (dziennikarka i prezenterka telewizyjna)
Data emisji: 26.12.2021
Godziny emisji: 11.06

gs

Polecane