Mrocznie i industrialnie. Hedone na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Koncertowy rok 2022 łódzka formacja Hedone rozpoczęła na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej. Zespół Macieja Werka zagrał na Trójkowej scenie rok po swoim powrocie i reaktywacji po 15 latach. 

Grupę Hedone założył na początku lat 90. Maciej Werk, mieszkający w Łodzi wokalista i producent muzyczny. Pierwszy album zespołu, wydany w 1994 roku "Werk", zawiera dużą dawkę industrialnego rocka i przez samych muzyków określany jest jako "drapiący duszę". Kolejny, "SancTVarium" z 1998 roku, jest bardziej kontrastowy, jeśli chodzi o brzmienie, natomiast "Playboy" (2005) to najbardziej zespołowe dzieło z pierwszego okresu działalności Hedone.

Reaktywacja po 15 latach

31 grudnia ubiegłego roku grupa powróciła po 15 latach milczenia, publikując płytę "2020" z dwunastoma utworami "układającymi się w spójną opowieść o mijających dwunastu miesiącach, a przede wszystkim emocjach i myślach, które były aktualne w roku 2020, jak i będą aktualne w przyszłości". Nagrania zarejestrowano m.in. w łódzkim studiu Tonn oraz w The Church Recording Studio w Pittsburghu.

Na nowym albumie lidera Hedone Macieja Werka wspomogli gitarzysta Tomasz „Mechu” Wojciechowski, znany z zespołów Blitzkrieg czy Jezabel Jazz, oraz perkusista Łukasz Klaus. Na płycie pojawia się także cała plejada gości: pianista Kuba Sokołowski, grający na syntezatorach Michał Jeziorski (Ptah, Spika) i Maciej Polak (Pin Park). W studiu nagrań pojawił się też mistrz gitary basowej Wojciech Pilichowski i grono wokalistów: pamiętana z Firebirds Joanna Prykowska, K-Essence oraz legenda polskiego punk rocka, czyli Paweł "Guma" Gumola, znany z występów w formacji Moskwa. Ten ostatni zaśpiewał w promującym najnowszy album Hedone utworze "Wstyd".

źródło: YouTube / Hedone

***

Na koncert Hedone zaprosiliśmy w niedzielę 2 stycznia o godz. 19.05. Transmisję można było śledzić na antenie Trójki, w mediach społecznościowych stacji oraz na kanałach YouTube Polskiego Radia i radiowej Trójki. Dostępny był również streaming wideo.


Polecane