"Profesjonalizm naszych służb stoi na wysokim poziomie". Szramka o sytuacji na granicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Nasze służby wkładają dużo serca, żeby granica nasza i granica UE była bezpieczna - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Szramka z poselskiego koła Polskie Sprawy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było prawie 1,4 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Straż Graniczna podała na Twitterze, że w tym roku za pomocnictwo w przekraczaniu granicy wbrew przepisom oraz ułatwianie nielegalnego pobytu w Polsce zatrzymano 422 osoby. W zeszłym roku zatrzymano 31 takich osób.

"Zaangażowanie służb jest na najwyższym poziomie"

Zdaniem Pawła Szramki "profesjonalizm naszych służb jest na wysokim poziomie". - Zostawiają oni dużo serca, żeby nasza granica i granica UE była bezpieczna. Ich zaangażowanie jest na najwyższym poziomie, ale trudno uniknąć błędów i jeden żołnierz uciekł na Białoruś - mówił.

Gość Polskiego Radia przyznał, że ta sytuacja jest kompromitująca i nie rozumie, jak dowódca mógł "wpaść na to, żeby takiego żołnierza - na wypowiedzeniu, który miał problemy z prawem - posyłać na granicę w obronie kraju". - To jest osoba nieodpowiedzialna, która nigdy nie powinna być w wojsku, a zwłaszcza nigdy nie powinna być posyłana na granicę - dodał.

Posłuchaj

9:07
Paweł Szramka: nasze służby zostawiają dużo serca, żeby nasza granica i granica UE był bezpieczna (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

* * *

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Paweł Szramka (Koło Poselskie Polskie Sprawy)
Data emisji: 22.12.2021
Godzina emisji: 18.10

dn

Polecane