Rzepecki: chciałbym, by Tusk nie zachowywał się arogancko i niegrzecznie wobec prezydenta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rzepecki: chciałbym, by Tusk nie zachowywał się arogancko i niegrzecznie wobec prezydenta
Donald Tusk podczas demonstracji przeciw ustawie medialnej zacytował wiersz Miłosza umieszczony na pomniku poległych stoczniowców w GdańskuFoto: PAP/Radek Pietruszka

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafiła na biurko prezydenta. Opozycja domaga się jej zawetowania. W Programie 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Łukasz Rzepecki skomentował działania opozycji i wypowiedzi Donalda Tuska w tej sprawie. Zaapelował, by nie zachowywać się "w sposób arogancki i niegrzeczny w stosunku do urzędu, do pana prezydenta Andrzeja Dudy".

Posłuchaj

10:35
Łukasz Rzepecki o nowelizacji ustawy medialnej ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

Ustawa medialna. Rzepecki: prezydent analizuje dokument

Gość Polskiego Radia przypomniał, że prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji o podpisaniu, zawetowaniu lub skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Zauważył, że ustawa trafiła na biurko głowy państwa w poniedziałek, więc tych dni zostało jeszcze 20.

– Prezydent analizuje tę ustawę pod wieloma względami i podejmie – jestem o tym przekonany – z całą pewnością najlepszą decyzję dla państwa polskiego, bo takim schematem kieruje się pan prezydent Andrzej Duda, dla dobra obywateli – bo taka jest jego prezydentura, prezydentura otwarta - podkreślił Łukasz Rzepecki.

"Donald Tusk zachował się arogancko i niegrzecznie"

Pytany o jego opinię w tej sprawie, stwierdził, że decyzja jest prerogatywą prezydenta, a on nie czuje się upoważniony do doradzania w tej sprawie. Przyznał także, że spekulować o tej decyzji lub o terminie jej podjęcia nie będzie, bo byłoby to niegrzeczne i nielojalne.

– Chciałbym, jako młody człowiek, powiedzieć, żeby politycy, przede wszystkim Platformy Obywatelskiej, pan przewodniczący Donald Tusk nie zachowywał się w sposób arogancki i niegrzeczny w stosunku do urzędu, do pana prezydenta Andrzeja Dudy. Jeśli człowiek tak naprawdę nie wie, co powiedzieć, to niech lepiej zamilknie, a nie opowiada takie niegrzeczne słowa. To też powoduje, że młode pokolenie, my, jako młodzi ludzie, jesteśmy zniechęceni do polityki – dodał Łukasz Rzepecki.

radio free shutterstock 1200.jpg
Badanie słuchalności radia w Polsce. "Wyniki mogą być nierzetelne"

Czytaj również:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


Posłuchaj

10:35
Łukasz Rzepecki o nowelizacji ustawy medialnej ("Trójkowy komentarz dnia")
+
Dodaj do playlisty
+

 

* * *

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Łukasz Rzepecki (doradca prezydenta ds. młodzieży)
Data emisji: 21.12.2021
Godzina emisji: 18.10

jmo/pr

Polecane