Wczesny poranek z nowoczesnym jazzem. Grzegorz Turnau i Sons of Kemet w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wczesny poranek z nowoczesnym jazzem. Grzegorz Turnau i Sons of Kemet w Trójce
Grzegorz TurnauFoto: Forum/Lukasz Gagulski

W sobotni wczesny poranek autor audycji "Trójka budzi; jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski po raz kolejny zabrał nas w świat nowoczesnego jazzu. – Patrzę na zestaw piosenek, który dzisiaj wybrałem i mogę zdradzić tylko tyle, ze pod koniec audycji zabiorę Państwa na koncert zespołu, który pojawia się tu co jakiś czas – powiedział tajemniczo. Oprócz zapowiedzianej niespodzianki w audycji pojawił się m.in. duet Grzegorz Turnau/Igor Herbut, formacja Sons of Kemet oraz Ezra Collective & Novelist.

Grzegorz Turnau & Igor Herbut "Zupa na plantach"

"Zupa na plantach" to tytuł utworu, który Grzegorz Turnau i Igor Herbut nagrali wspólnie z okazji rocznicy powstania krakowskiej inicjatywy "Zupa na Plantach", od pięciu lat pomagającej osobom w kryzysie bezdomności.

– Na nasze 5. urodziny zaprosiliśmy do wspólnego działania wspaniałego, wrażliwego artystę. Poprosiliśmy go, żeby za pomocą słowa i muzyki opowiedział o tym wszystkim, co dla nas najważniejsze. I tak doszło do wyjątkowego spotkania. Takiego, jakie lubimy najbardziej. Takiego, gdzie jesteśmy razem i czujemy się ze sobą dobrze. Ludzie pozornie różni, ale bardzo sobie bliscy. Artyści, wolontariusze, osoby w kryzysie, ludzie w różnym wieku. I nagraliśmy coś pięknego. Grzegorz Turnau napisał słowa i muzykę. Do wspólnego wykonania zaprosił Igora Herbuta. A klip to owoc spotkania nas wszystkich przy stole i na ulicach Krakowa – piszą organizatorzy akcji.

Grzegorz Turnau & Igor Herbut - Zupa na Plantach (Official Video)/Mystic Production TV


Sons of Kemet "Hustle"

Saksofonista i lider zespołu Sons of Kemet, Shabaka Hutchings to artysta kluczowy dla londyńskiego jazzu ostatnich kilku lat. Jego projekty powstają z inspiracji zarówno muzyką południowoafrykańską, jak i astralnym jazzem z lat 70. w stylu Comet Is Coming, przy czym zawsze zachowują w swoim brzmieniu współczesność i kosmopolityczną jakość. Jednym z tych projektów jest Sons of Kemet. "Hustle" to pierwszy singiel z albumu Sons of Kemet zatytułowanego "Black to the Future".

Sons Of Kemet - Hustle ft. Kojey Radical/Sons Of Kemet


Posłuchaj

59:13
Michał "Grabek" Grabkowski prezentuje: Turnau i Herbut w szczytnym celu oraz nowoczesny jazz prosto z Londynu (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Maisha "Osiris (Live in Lille)"

Album "Open The Gates" brytyjskiej formacji Maisha to trwająca 16 minut epopeja oparta na prostych melodiach i linii basu. Znalazło się na nim przepiękne, nagrane na żywo nagranie "Osiris". Płyta została wydana przez wytwórnię Brownswood Recordings  na winylu wytłoczonym z plastiku w 100 proc. pochodzącym z recyklingu.

Maisha - Osiris (Live in Lille)/Brownswood Recordings


Lista utworów:

1. Grzegorz Turnau – "Cichosza"
2. Grzegorz Turnau & Igor Herbut – "Zupa na plantach"
3. Zbigniew Wodecki & Włodzimierz Nahorny – "Dzielę z tobą dzień na dwoje"
4. Ezra Collective & Novelist – "More Than A Hustler"
5. Sons of Kemet – "Hustle"
6. Anarchosong – "Breathe Breathe Me"
7. Obywatel G.C. – "Tak… Tak… To Ja"
8. Aurora Dee Raynes – "Unfold"
9. Aurora Dee Raynes – "Lullababy"
10. Maisha – "Osiris (Live in Lille)"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 18.12.2021
Godzina emisji: 4.58

mat. promocyjne/kr

 

Polecane