Polski (nie)świąteczny pop w kobiecym wydaniu. Pati Yang, Brodka i Nosowska w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Polski (nie)świąteczny pop w kobiecym wydaniu. Pati Yang, Brodka i Nosowska w Trójce
Monika BrodkaFoto: Marcin Kempski/PIAS Poland

Najnowszą odsłonę audycji "Wykonane w Polsce" zdominował jakościowy alternatywny pop w wykonaniu kobiet. Na liście utworów pojawiły się m.in. Pati Yang, Brodka, Katarzyna Nosowska i Rebeka. Sobotnie późne popołudnie było także idealną okazją dla tych, którzy chcieli odpocząć od bożonarodzeniowych klimatów. – Jeżeli ktoś z państwa ma dość utworów świątecznych, w Trójce nie będzie ich przez najbliższą godzinę – powiedziała prowadząca audycję Małgorzata Łukowska.

Pati Yang – "Stories From Dogland"

"Faith, Hope and Fury" – pod takim tytułem w 2009 roku ukazał się trzeci studyjny album Pati Yang, pod którym to pseudonimem artystycznym ukrywa się Patrycja Hilton (dawniej Grzymałkiewicz). W Trójkowej audycji "Wykonane w Polsce" zaprezentowaliśmy trzecią pozycję z tego wydawnictwa. W utworze "Stories From Dogland" gościnnie zagrał Woodrow Wilson Jackson III, którego charakterystyczne gitary można usłyszeć chociażby na soundtracku do filmów "Ocean’s 12" i "Ocean’s 13".

Płyta "Faith, Hope and Fury" powstawała w legendarnym londyńskim Air Studios, którego założycielem był sam George Martin, nadworny producent The BeatlesTytuł albumu – w tłumaczeniu samej artystki – to trzy elementy napędzające: wiara, nadzieja oraz nieustający niepokój wewnętrzny. To sposób, w jaki mieszają się ze sobą i tworzą dziwną rzeczywistość emocjonalną, w której, jak mówi sama artystka, codziennie budzi się zmuszona, by się na nowo odnaleźć. I z której nieustannie czerpie inspiracje…

Pati Yang - Stories From Dogland [Official Music Video]/PatiYang

Brodka – "Hey Man"

"Brut" to piąty studyjny album Brodki – wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, reżyserki klipów, artystki wszechstronnej, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej – wszystkiemu, co tworzy.

Brodka na "Brut" sięga po materiały dobrze jej znane, ludowe okaryny, piszczałki, dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali. Zamienia organiczne w syntetyczne. 

Podczas pracy w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Olego Baystona, powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta "Brut" przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90., w odważnym i nowoczesnym wydaniu.

Brodka - Hey Man (Official Video)/Brodka

Nosowska – "Brawa dla Państwa"

"Basta" to siódmy album w solowej karierze Katarzyny Nosowskiej. W warstwie tekstowej artystka nie owija w bawełnę – jest wprost, jest ostro. W warstwie muzycznej – też rewolucja. Słowa wystąpią w duecie z innymi niż dotąd dźwiękami. Za mocne elektroniczne brzmienie odpowiada Michał "FOX" Król.

Brawa dla Państwa/NOSOWSKA

Lista utworów:

 1. Katy B – "Floating
 2. Bokka –"Blood Moon"
 3. Bokka – "Love Will Tear Us Apart"
 4. Pati Yang – "Stories from Dogland" 
 5. Brodka  "Hey Man"
 6. Nosowska – "Brawa dla Państwa"
 7. Nosowska – "Takie to przykre" 
 8. Niwea – "Miły, młody człowiek"
 9. Rebeka – "Stars"
 10. Sky Ferreira – "Everything is Embarrassing"

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce – Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Małgorzata Łukowska
Data emisji: 18.12.2021
Godziny emisji: 17.11

mat. promocyjne/kr


Polecane