Robert Kwiatkowski zdradził powody odejścia z Lewicy. "Miarka się przebrała"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Mówiąc w dużym skrócie: miarka się przebrała. Liczba zachowań, które definiuję jako niedemokratyczne - zawieszanie ludzi podczas głosowania, zawieszenie zarządu. Przez to uznaliśmy, że nie ma dla nas miejsca w partii niedemokratycznej - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o powodach odejścia z Nowej Lewicy Robert Kwiatkowski, członek nowego koła parlamentarnego PPS.

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek odeszli we wtorek z klubu Lewicy i stworzyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej.

Decyzję o powstaniu koła ogłoszono podczas konferencji prasowej w Senacie. Szefem koła został przewodniczący Rady Naczelnej PPS Wojciech Konieczny, a wiceprzewodniczącymi Gabriela Morawska-Stanecka i Joanna Senyszyn.

Sytuacja w Nowej Lewicy

Robert Kwiatkowski powiedział, że sytuacja, jaka miała miejsce od dłuższego czasu w Nowej Lewicy, była nie do zaakceptowania i to ona stała za odejściem grupy polityków i stworzeniem PPS. - Mówiąc w dużym skrócie: miarka się przebrała. Liczba zachowań, które definiuję jako niedemokratyczne - zawieszanie ludzi podczas głosowania, zawieszenie zarządu. Przez to uznaliśmy, że nie ma dla nas miejsca w partii niedemokratycznej - powiedział.

- Powodem naszego rozstania z Nową Lewicą, poza powodem braku demokracji, była koncepcja współpracy na opozycji. PPS jest zwolennikiem możliwie szerokiej współpracy na opozycji - dodał.

Pytany o możliwych kolejnych członków nowego ugrupowania, Robert Kwiatkowski powiedział, że będzie to wynikiem tylko ich decyzji. - Sens powstania tego koła nie sprowadza się do tego, żeby podkupować czy zabierać innym ugrupowaniom posłów. Takie decyzje powinny być podejmowane indywidualnie i są takie osoby. Nie będzie jednak żadnego łowienia - podkreślił.

Najczęściej czytane

Posłuchaj

9:21
Robert Kwiatkowski o powodach powstania PPS (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Robert Kwiatkowski (PPS)
Data emisji: 15.12.2021
Godzina emisji: 18.10

dz

Polecane