Tadeusz Cymański: za obronę miejsc pracy płacimy wyższą inflacją

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Życie z wysoką inflacją jest trudne i jest ona groźna, ponieważ łączy się z sytuacją geopolityczną. Nasze działania mają za zadanie złagodzenie jej skutków – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski.

Inflacja w listopadzie wyniosła 7,8 proc. wobec ubiegłego roku i 1 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Natomiast nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po październiku 2021 r. wyniosła 1 mld euro – podał Główny Urząd Statystyczny. W grudniu inflacja przekroczy 8 proc., a w 2022 roku będzie oscylować wokół 4 proc. – uważa Polski Instytut Ekonomiczny.

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego "życie z wysoką inflacją jest trudne i jest ona groźna, ponieważ łączy się z sytuacją geopolityczną". – Energia jest najbardziej inflacjogennym czynnikiem. Nasze działania mają za zadanie złagodzenie jej skutków – powiedział polityk.

"NBP trzyma rękę na pulsie"

Jak zauważył gość Polskiego Radia "za obronę miejsc pracy płacimy wyższą inflacją". – Zawsze w normalnej gospodarce wzrost płac jest wyższy niż inflacja i tak jest też w polskiej gospodarce. NBP trzyma rękę na pulsie – mówił.

– Jestem 24 lata w Sejmie i nie pamiętam, aby opozycja kiedykolwiek poparła budżet. Ocena polskiej gospodarki jest lepsza w UE niż według opozycji w kraju. Nie odpowiadają za nic, a mogą krytykować wszystko, to ich wilcze prawo – dodał poseł.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj

12:01
Tadeusz Cymański: za obronę miejsc pracy płacimy wyższą inflacją (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska)
Data emisji: 16.12.2021
Godzina emisji: 08.45

dn/pr

Polecane