"Jestem zaskoczony aż tak wysoką liczbą". Piecha o rekordzie zgonów IV fali pandemii

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Jak poinformował rzecznik rządu, minionej doby zmarło ponad 660 osób. To najwyższa liczba zgonów w tej fali epidemii. W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 24 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Od środy obowiązują także nowe obostrzenia związane z walką z epidemią koronawirusa.

Bolesław Piecha podkreślił, że mamy do czynienia z "normalnym przebiegiem epidemii, która się rozwija". – Było wiadomo, że liczba zgonów będzie się utrzymywała na wysokim poziomie, ale jestem zaskoczony aż tak wysoką liczbą zgonów – przyznał.

Najczęściej czytane

Pytany był o możliwe rozwiązania wspierające walkę z rozprzestrzeniającym się SARS-CoV-2. – Musimy stosować wszystkie możliwe narzędzia, jakie dzisiaj posiadamy, jak np. szczepionki – odparł.

Gość audycji dopytywany o zapowiadane przez rząd obligatoryjne szczepienia niektórych grup zawodowych przedstawił szersze rozwiązanie. – Obowiązkowe, ale nie przymusowe szczepienia powinny dotyczyć szerszych grup społecznych, które mają kontakt z klientem, pacjentem, pracownikiem. To może być również administracja i sklepy wielkopowierzchniowe – tłumaczył Piecha.

Nowe rozwiązania

Jak wynika z planu posiedzeń sejmowych komisji, na posiedzeniu komisji zdrowia, której poseł Piecha jest wiceprzewodniczącym, odbędzie się pierwsze czytanie projektu o nieodpłatnym testowaniu pracowników w kierunku SARS-CoV-2. W projekcie zapisano m.in. możliwość żądania przez pracodawcę od pracownika informacji o ważnym negatywnym wyniku testu. 

– W tej sytuacji pandemicznej wszystkie metody, które są dostępne i udowodnione naukowo, powinny być wykorzystane – przyznał poseł PiS.


Posłuchaj

12:31
Bolesław Piecha o koniecznych rozwiązaniach w walce z epidemią koronawirusa (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Bolesław Piecha (PiS)
Data emisji: 15.12.2021
Godzina emisji: 08.45

st/pr

Polecane