Ania Rusowicz i goście, czyli święta na bigbitowo [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia w Trójce zabrzmiały kolędy i pastorałki w bigbitowych aranżacjach. W roli głównej wystąpiła Ania Rusowicz, a towarzyszyli jej znakomici goście, na czele z Markiem Piekarczykiem, Adamem Nowakiem i członkami zespołu Skaldowie. Była to retransmisja koncertu, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 18 grudnia 2016 roku.

Muzyka bigbitowa z lat 60. i 70. zawsze była bliska sercu Ani Rusowicz. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym rytmie zaśpiewała bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki na muzycznej scenie Trójki. Koncert, organizowany przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury, odbył się kilkanaście dni po tym, jak do sklepów trafiła płyta wokalistki, zawierająca 12 świątecznych kompozycji wykonanych przez nią w duetach ze świetnymi artystami.

Wielka muzyczna rodzina

Wielu znakomitych gości towarzyszyło Ani Rusowicz również podczas koncertu, który odbył się 18 grudnia 2016 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej. W tym gronie znaleźli się:

Andrzej i Jacek Zielińscy (Skaldowie)

Renata Przemyk

Martyna Jakubowicz

Natalia Niemen

Iza Kowalewska (Muzykoterapia)

Anna Brachaczek (Pogodno, Biff)

Artur Andrus

Adam Nowak (Raz, Dwa, Trzy)

Marek Piekarczyk (TSA)

Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc (Future Folk)

Czesław Mozil

Południce

Koncert miał bardzo ciekawą i rozbudowaną oprawę muzyczną (m.in. dzięki trzyosobowej sekcji dętej) i wizualną (świąteczne dekoracje umieszczone wokół sceny).

***

Na retransmisję koncertu Ani Rusowicz zaprosiliśmy w niedzielę 26 grudnia o godz. 19.05. Została ona nadana na antenie Trójki, w mediach społecznościowych stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Dostępny był również streaming wideo.

. .

Polecane