Zmiana nazwy ronda Dmowskiego. Bosak: logika nienawiści do własnych korzeni nie ma końca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Jeśli PO chce naruszyć pewną równowagę w honorowaniu bohaterów historycznych, to musi mieć świadomość, że dostanie rykoszetem – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Posłowie Konfederacji postulują nadanie imienia Romana Dmowskiego sali sejmowej, której patronuje obecnie Bronisław Geremek. To reakcja na decyzję stołecznych radnych, którzy przegłosowali uchwałę o przyjęciu petycji dot. zmiany nazwy ronda Dmowskiego na "rondo Praw Kobiet". "Nie będzie rugowania Romana Dmowskiego z przestrzeni publicznej" – podkreśliła Konfederacja. 

– Politykom PO, którzy postanowili, zamiast troszczyć się o sprawy obywateli, urządzać sobie ideologiczno-historyczną wojnę w tej chwili, trzeba dać jasny sygnał, że nie ma zgody na coś takiego i że w swoich działaniach też nie są bezkarni – powiedział Krzysztof Bosak, pytany o postulat Konfederacji.

Ostrzegł, że "rozzuchwalenie takich sił politycznych może zajść bardzo daleko", i podał przykład USA i Anglii, gdzie "siły uważające się za postępowców obalają pomniki wszystkich bohaterów historii pod pretekstem, że nie wyznawali takich poglądów jak oni, więc byli źli". – Ta logika nienawiści do własnych korzeni nie ma właściwie końca - dodał.

Krzysztof Bosak, pytany, dlaczego właśnie sala im. Bronisława Geremka miałaby zmienić nazwę, wyjaśnił, że jest on "jednym z idoli politycznych środowiska, które w tej chwili bierze się za wymazywanie polskich bohaterów". – Był człowiekiem, który najpierw przynależał do partii komunistycznej, a później tworzył tę liberalno-lewicową część opozycji – dodał poseł.

Posłuchaj

12:17
Krzysztof Bosak: logika nienawiści do własnych korzeni nie ma właściwie końca (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 14.12.2021
Godzina emisji: 08.45

fc/kr

Polecane