Wiemy, czego najczęściej Polacy szukali w tym roku w internecie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wiemy, czego najczęściej Polacy szukali w tym roku w internecie
Google to obecnie najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecieFoto: Shutterstock

Grudzień to czas przeróżnych analiz, podsumowań, raportów. My poznaliśmy już listę haseł, które w tym roku Polacy najczęściej wpisywali w najpopularniejszą internetową wyszukiwarkę. To, jak w 2021 roku wyglądało nasze googlowanie, sprawdzał Rafał Regulski.

  • Wśród najpopularniejszych wyszukiwań znalazło się kilka dotyczących zmarłych osób, pojawiły się też sport, polityka i rozrywka.
  • Pandemia i koronawirus, które w zeszłym roku zdominowały wyszukiwanie spadły na dalsze miejsca

Piłka nożna górą

– W Polsce najpopularniejsza okazała się piłka nożna: hasło "Euro 2020" znalazło się na pierwszym miejscu głównej listy podsumowania – mówi Elżbieta Różalska Google Polska. I to właściwie nie dziwi nikogo: – Chyba większość Polaków kibicuje naszej reprezentacji, ciekawi są wyników – komentuje jeden z internautów. – Ludzie chcieli, aby wypadli jak najlepiej, a tu znowu nic – dodaje drugi.

Wspominamy zmarłych

La liście TOP 10 pojawiły się również znane osoby, które niestety odeszły, m.in. "Krzysztof Krawczyk", który znalazł się na drugim miejscu. – Ludzi słyszą, że już go nie ma z nami tym świecie i przypominają sobie jego utwory – tłumaczy starszy mężczyzna. Natomiast na piątym miejscu było wyszukiwanie "Kamil Durczok" – wylicza Elżbieta Różalska. To również nie jest zaskakujące: – Nie szukałam, ale słyszałam. To była bardzo głośna historia, przykra – przyznaje młoda kobieta.

Na trzecim miejscu znalazło się hasło "spis powszechny". Wobec faktu, że część Polaków spisała się przez internet, można się raczej zastanawiać, o czym świadczy ta pozycja.

Zdrowie, rozrywka i polityka

– W top 10 znaleźć można także hasła związane ze zdrowiem i szczepieniami. Internauci i internautki bardzo często wpisywali "pacjent.gov" – to hasło plasowało się na czwartym miejscu – oraz "loteria szczepionkowa", które dotarło na siódme miejsce – wskazuje Trójkowy gość.

W zestawieniu znalazły się również dwa fenomeny rozrywkowe. Pierwszym z nich był koreański serial "Squid Game", który podbił internet. Produkcja uplasowała się na szóstym miejscu. Z kolei Top 10 haseł najczęściej wpisywanych do internetu zamykają lody pewnej marki. Wyprzedziły go jeszcze "Afganistan", na co najpewniej wpłynęło zajęcie tego kraju przez talibów, oraz "Christian Eriksen" – duński piłkarz, który zasłabł podczas Euro.


Posłuchaj

3:52
Co googlowaliśmy najczęściej w 2021 roku? (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

A jeśli chodzi o popularne wyszukiwania, które jednak nie znalazły się w dziesiątce, to były to m.in. "co to jest nepotyzm", "co to jest impeachment", "ile kosztuje chleb", "kto to talibowie?", "jak zapisać się na szczepienie".


Przeczytaj także


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Rafał Regulski
Data emisji: 10.12.2021
Godzina emisji: 17.19

pr

Polecane