"NocHarmonia" w zakamarkach jazzu i soulu. Moonchild, Dee Dee Bridgewater i Karolina Beimcik

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"NocHarmonia" w zakamarkach jazzu i soulu. Moonchild, Dee Dee Bridgewater i Karolina Beimcik
Dee Dee Bridgewater Foto: shutterstock.com/GYG Studio

– Zabieram państwa w niczym nieskrępowane muzyczne zakamarki, które nas otulą. Będzie niebanalnie i odrobinę sentymentalnie. Nie zabraknie też nowości – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska nowe wydanie audycji "NocHarmonia". Oprócz neo soulowego tria Moonchild i Dee Dee Bridgewater w interpretacji piosenki The Doors, usłyszeliśmy Karolinę Beimcik, Hannę Banaszak i Jima Morrisona we własnej osobie.

Podobnie jak Michał "Grabek" Grabkowski w najnowszej odsłonie audycji "Trójka budzi", tak i autorka "NocHarmonii" uległa fascynacji brzmieniu grupy Moonchild. Neo soulowe trio z Los Angeles 11 lutego przyszłego roku pokaże swój piąty album zatytułowany "Starfruit", a promują go utwory "You Got One" z gościnnym udziałem singersongwriterki Alex Isley oraz "Too Good".

– "Too Good" to utwór o byciu pochłoniętym miłością, a jednocześnie o lęku przed tym, że zaraz może zdarzyć się coś złego – tłumaczyła wokalistka Moonchild Amber Navran  – Ten album to dla nas kamień milowy. Wszyscy dodali do piosenek swój magiczny akcent i przenieśli tę muzykę na nowy, wyjątkowy poziom – mówi o "Starfruit"

Moonchild - "Too Good" (Official Lyric Video)/Moonchi


Dzień 8 grudnia 2021 roku to 78. rocznica urodzin lidera legendarnej grupy The Doors, Jima Morrisona. Było to pretekstem, by w "NocHarmonii" oraz w innych Trójkowych audycjach przypomnieć utwory The Doors zarówno w autorskich, jak i tych nowych interpretacjach. Do tej drugiej grupy należy "Alabama Song". Kompozycja, która w 1967 roku znalazła się na debiutanckim albumie formacji zatytułowanym po prostu "The Doors", kilkadzieści lat później została nagrana ponownie przez wokalistkę jazzową Dee Dee Bridgewater.


Posłuchaj

51:54
Niebanalnie, sentymentalnie, premierowo. Jazz i soul w selekcji Julii Sawickiej-Kotmoskiej (NocHarmonia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Dee Dee Bridgewater / Alabama Song/Altaro Cogie

Karolina Beimcik jest uznawana za jedną z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek folkowych i jazzowych. Pochodzi z Poznania, a swój talent wokalny i skrzypcowy rozwijała m.in. podczas kilkuletniego pobytu w Nowym Jorku, gdzie ukończyła uczelnię Queens College University na wydziale jazzu.

Jej wydany w marcu 2018 album "Zorya" ma swoje korzenie w mitologii słowiańskiej i jest świeżym odczytaniem tradycyjnej muzyki pochodzącej z Europy Wschodniej, głównie z regionów zamieszkałych przez mniejszości narodowe takie jak ludność łemkowska i kurpiowska.

Za swoje dokonania Karolina Beimcik otrzymała m.in. II nagrodę na festiwalu Drugiego Programu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wraz z projektem Babooshki, Grand Prix na festiwalu "Niemen Non Stop" oraz Nagrodę Specjalną Telewizji TVP Kultura.

Karolina Beimcik "Zaśweć Niesiondzu" Polish folk Song/Karolina Maria Beimcik


Lista utworów:

1. Moonchild – "You Got One (feat Alex Isley)"
2. Moonchild – "Too Good"
3. The Doors – "L.A. Woman"
4. Dee Dee Bridgewater – "Alabama Song"
5. Hanna Banaszak  "Samba przed rozstaniem"
6. Juraj Griglak
 – "Get Into It"
7. John Lennon – "Imagine"
8. Karolina Beimcik – "Zaśweć Niesiondzu"

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadzi: Julia Sawicka-Kotomska
Data emisji: 08.12.2021
Godzina emisji: 22.06

mat. promocyjne/kr


 

 

Polecane