Obrasqi – nowy teledysk, minialbum z coverami i druga płyta w drodze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Obrasqi – nowy teledysk, minialbum z coverami i druga płyta w drodze
ObrasqiFoto: Piotr Dering/mat. promocyjne

Od sierpniowego, niedzielnego wieczoru w studiu im. Agnieszki Osieckiej, kiedy zespół Obrasqi zaprezentował na żywo swój debiutancki album "Dopowiedzenia", minęły już cztery miesiące. Od tej pory zespół, którego brzmienie oscyluje gdzieś pomiędzy rockiem, indie popem i art progresją, zdążył już dzielić scenę z Riverside, zrealizować drugi teledysk do singla "Mój grudzień", nagrać wersje demo utworów na nową płytę i… stworzyć bloga. O tych wszystkich projektach trójmiejskie trio opowiedziało w rozmowie z Michałem Kirmuciem w audycji "Nasza tonacja". 

  • W połowie sierpnia grupa Obrasqi z Trójmiasta zagrała na Trójkowej scenie kompozycje z debiutanckiego albumu "Dopowiedzenia". – Było dużo pozytywnych emocji, było też dużo stresu – wspominała wokalistka Monika Dejk-Ćwikła.
  • Czas, który minął od Trójkowego koncertu, formacja Obrasqi wykorzystała na koncertowanie, nagrywanie wersji demo utworów na nową płytę i realizowanie teledysków. W "Naszej tonacji" zaprezentowaliśmy trzeci singiel z płyty "Dopowiedzenia" pt. "Mój grudzień".
  • 1 kwietnia zespół Obrasqi obchodzi kolejną rocznicę istnienia. Z tej okazji szykuje dla fanów premierę minialbumu z autorskimi wersjami utworów innego zespołu. 

Obrasqi – koncert w radiowej Trójki

15 sierpnia zespół Obrasqi – trio z Pomorza w składzie Monika Dejk-Ćwikła (wokal), Artur Wolski (gitara) i Jarek Bielawski (perkusja) wystąpiło w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zagrało utwory ze swojej pierwszej płyty "Dopowiedzenia". – To było dla nas piękne przeżycie. Grało się tam bardzo przyjemnie. Było dużo pozytywnych emocji, było też dużo stresu. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać w tym miejscu – wspominała w audycji "Nasza tonacja" wokalistka.

Na koncertowej mapie grupy Obrasqi oprócz ulicy Myśliwieckiej pojawiło się także Węgorzewo i Festiwal Naturalnie Mazury, gdzie trio wystąpiło na Scenie Debiutów Trójki oraz In-Rock Festival w Inowrocławiu, gdzie dzieliło scenę z grupami takimi jak Riverside, Eivør czy Frontal Cortex.

Posłuchaj

47:23
Grupa Obrasqi – wspomnienia z koncertu w Trójce i plany na przyszłość (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Trzeci singiel z albumu "Dopowiedzenia" – "Mój grudzień" w Trójce. 

Obrasqi to zespół, który przywiązuje ogromną wagę do oprawy wizualnej swoich utworów. Teledyski, prezentowane na koncertach wizualizacje i filmy promocyjne trio nazywa "obrazami". Najnowszy z nich, czyli drugi już teledysk do utworu "Mój grudzień" pojawił się w sieci na początku miesiąca. Jest to zarazem trzeci singiel promujący album "Dopowiedzenia".

– To magiczny, grudniowy kawałek. Mamy nadzieję, że przyjemnie się go słucha w tej zimowej aurze – skomentowała Monika Dejk-Ćwikła. – Nie uwierzyłbyś, jak nagraliśmy bębny do tej piosenki – zwrócił się do Michała Kirmucia perkusista Jarek Bielawski.–>Mikrofony były zamocowane na taśmie biurowej. Jestem dumny, że w takich warunkach udało się je nagrać tak dobrze, a krytycy słuchający piosenki nie zwrócili uwagi, że było z nimi coś nie tak – mówił podekscytowany.

mój grudzień - OBRASQi (Official Album Video)/OBRASQi


Obrasqi z urodzinową niespodzianką

Jednocześnie Obrasqi snują plany na następny rok, a szczególnie na dzień 1 kwietnia, w którym zespół, tak jak radiowa Trójka, będzie świętował rocznicę powstania. Opowiedział o nich gitarzysta Artur Wolski. 

– Część rzeczy została już zrealizowana. W tej chwili myślimy, jak to wszystko połączyć, ułożyć chronologicznie. Utwory na nową płytę są już zrealizowane w wersjach demo. Oprócz tego zrobiliśmy minipłytę z utworami innego zespołu. Mamy plany, aby na urodziny Obrasqów coś z tym materiałem zrobić. – Nie chcemy zawieść słuchaczy, którzy przesłuchali naszą debiutancką płytę, dlatego staramy się najlepiej, jak potrafimy – dodała Monika Dejk-Ćwikła.


Lista utworów

1. Collage – "Imagine"
2. Universe – "Mr. Lennon"
3. Obrasqi – "Najbardziej Ciemny Świt (Live At Trójka)"
4. Obrasqi  "Mój grudzień"
5. Jan Borysewicz  "Zawsze przy Tobie"
6. Kidawa – "Kocham taki wiatr (feat Małgorzata Ostrowska)"
7. Hedone  "Wstyd" (feat. Guma)"
8. Ralph Kamiński i Dawid Podsiadło  "Kosmiczne energie (live)"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 08.12.2021
Godzina emisji: 12.07

mat. promocyjne/kr

Polecane