Paulina Matysiak: obowiązek szczepień nie uderza w wolność obywatelską

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Im więcej osób w społeczeństwie jest zaszczepionych, tym mniejsza jest grupa osób, wśród których wirus może się rozprzestrzeniać - powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paulina Matysiak z Lewicy Razem. 

Obowiązek szczepień nie uderza w wolność obywatelską - powiedziała Paulina Matysiak. Dodała, że "wszystko byłby pięknie, gdyby faktycznie działało to tak, że chorowałyby tylko osoby, które się nie zaszczepiły, które świadomie podjęły decyzję, żeby się nie szczepić, a tak nie jest". - Żeby powstrzymać pandemię koronawirusa, potrzebujemy jak największej liczby zaszczepionych - podkreśliła. 

- Z jednej strony po to, bo gdyby się zdarzyło, że te osoby zaszczepione zachorują, dzięki temu przejdą chorobę łagodniej, ale też i po to, aby choroba się nie rozprzestrzeniała i nie mutowała. To jest pozytywny skutek szczepień - zaznaczyła gość Programu 3 Polskiego Radia.

"Wirus nie ma się między kim rozprzestrzeniać"

- Jeśli większość osób w społeczeństwie jest zaszczepionych, to wirus nie ma się między kim rozprzestrzeniać. Właśnie o to chodzi w obowiązku szczepień, im więcej osób będzie zaszczepionych, tym wszyscy będziemy bezpieczniejsi - mówiła poseł Lewicy Razem. Podkreślała też, że "w każdym społeczeństwie są osoby, które nie mogą się z przyczyn zdrowotnych zaszczepić lub źle odpowiadają na szczepionkę - nie generują w swoim organizmie przeciwciał". 

Odniosła się również do działań partii rządzącej w sprawie obowiązkowych szczepień. - Patrząc na to, co robił i robi do tej pory polski rząd, to każde zdecydowane rozwiązanie będzie można nazwać radykalnym, ponieważ do tej pory nie robili za wiele. Myślę, że trochę w obawie przed posłami z własnego ugrupowania, zwłaszcza tymi, którzy zawiązali radosny zespół ds. sanitaryzmu - tłumaczyła.

Stwierdziła również, że rząd nie potrzebuje ustawy lewicy, aby wprowadzić obowiązek szczepień. - Spokojnie mógłby to zrobić minister Niedzielski swoim rozporządzeniem, dopisując to szczepienie jako obowiązkowe, ale nie chce tego robić - powiedziała Paulina Matysiak. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

9:58
Paulina Matysiak: patrząc na to co robił i robi do tej pory polski rząd, to każde zdecydowanie rozwiązanie będzie można nazwać radykalnym
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia

Prowadzi: Bartłomiej Graczak

Gość: Paulina Matysiak (Lewica Razem)

Data emisji: 7.12.2021

Godzina emisji: 18.11

nj

Polecane