Jagoda Kret – twórczy brak stabilności

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Jagoda Kret – twórczy brak stabilności
Jagoda Kret w górskim otoczeniuFoto: mat. promocyjne

– Jestem wielkim wrażliwcem, więc czasem trudno mi się poruszać w tym zewnętrznym świecie – mówiła Jagoda Kret w 60. wydaniu audycji Mateusza Krautwursta. Obdarzona mocnym rockowym głosem wokalistka 2 grudnia wydała debiutancki album zatytułowany "O samym braku stabilności".

– W utwory, które znalazły się na tym albumie, wpakowałam mnóstwo energii i emocji – mówiła Jagoda Kret w audycji, w której zabrzmiały obszerne fragmenty jej debiutanckiej płyty. Wokalistka opowiedziała m.in. o znaczeniu tekstu tytułowej piosenki "O samym braku stabilności". – Pisząc ten utwór, miałam w głowie brak stabilności w relacjach międzyludzkich, a mówiąc wprost: w relacji partnerskiej, w której czuć wypalenie, a dwoje ludzi kiedyś sobie bliskich zaczyna mówić w totalnie różnych językach.

Póki starczy sił

Młoda artystka podzieliła się też swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi życia początkującego muzyka w czasach pandemii. – Funkcjonowanie na rynku muzycznym trochę się zmieniło i czasem myślę sobie, że szkoda, że się nie urodziłam wcześniej, kiedy to inaczej działało. Trzeba naprawdę włożyć w to masę pracy i energii, a do tego znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, co jest ostatnio utrudnione, bo mniej jest spotkań i okazji do pozyskiwania kontaktów.

Mimo tych przeciwności Jagoda nie ma zamiaru rezygnować z kariery wokalistki. – Póki starczy mi sił, będę robić wszystko, żeby realizować się na tej ścieżce. Wiadomo, że życie pisze różne scenariusze i nie zawsze układa nam się tak, jakbyśmy chcieli – mówiła rozmówczyni Mateusza Krautwursta.

źródło: YouTube / Jagoda Kret

Jagoda Kret to charyzmatyczna wokalistka i songwriterka pochodząca z gór. Jej twórczość to zbiór "brudnych", gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień inspirowanych amerykańskim folkiem. Jest finalistką III edycji muzycznego show "The Voice of Poland". W 2018 roku w serwisie YouTube umieściła trzy utwory zwiastujące pierwszą w dorobku płytę. Rok później została zakwalifikowana do projektu "My Name Is New", inicjatywy wytwórni Kayax, mającej na celu promowanie młodych artystów.


Posłuchaj

50:31
Jagoda Kret – twórczy brak stabilności (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Wakacje Artystyczne ft. Mietek Szcześniak & Igor Herbut – "Zaklinam los"
 2. Jagoda Kret – "Nie wiem jak na imię mam"
 3. Jagoda Kret – "O samym braku stabilności"
 4. Jagoda Kret – "To nasze miejsce"
 5. Jagoda Kret – "Będziemy rozmawiać o miłości"
 6. Jagoda Kret – "Ciarki na barki"
 7. Bartek Królik ft. Udoo – "Chodź"
 8. Jagoda Kret – "Wodospad"
 9. Jagoda Kret – "Tu nie musisz nic"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 6.12.2021
Godzina emisji: 23.09

kc

Polecane