Mikołajkowy worek muzycznych prezentów od majstra Wiernika

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Mikołajkowy worek muzycznych prezentów od majstra Wiernika
Sosnowski podczas koncertu w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

W mikołajkowym wydaniu "Naszej tonacji" o muzyczne prezenty zadbał Marek Wiernik. Zaśpiewali i zagrali m.in. Agressiva 69, Kim Nowak oraz nieodżałowany Bart Sosnowski.

Na początek usłyszeliśmy utwory wykonawców nazwanych przez gospodarza audycji "supergrupami". Pierwsza z nich, o nazwie AQQ, pochodziła z Płocka i miała w swych szeregach muzyków takich zespołów, jak Farben Lehre, Doctors i Podwórkowi Chuligani. Natomiast trójmiejski Shipyard był wspólnym projektem artystów znanych m.in. z zespołów Made In Poland, Kobiety i Brygada Kryzys.

Dla miłośników "pozytywnego brzmienia naładowanych rock and rollem gitar" zagrała krakowska formacja Alergen, zaś fani nieco cięższych brzmień dostali upominek w postaci utworu pochodzącej z Rybnika grupy Underground. W ramach stałego kącika pod szyldem "polska klasyka wedle majstra Wiernika" zabrzmiała tym razem słynna "Biała flaga" – ale nie w kanonicznej wersji Republiki, lecz w przeróbce industrialno-rockowej Agressivy 69.

Ogień w głośnikach rozpalił kawałek będący owocem zaskakującej muzycznej kolaboracji pomiędzy rockową formacją Kim Nowak a Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, byłą wokalistką Tercetu Egzotycznego. Chwilę później przyszedł czas na kilka minut zadumy podczas piosenki wykonywanej przez Sosnowskiego. Artysta zwany "polskim Tomem Waitsem" zmarł nagle we wrześniu tego roku w wieku zaledwie 38 lat.

Lista utworów:

 1. AQQ – "Kieszenie"
 2. Shipyard – "Oceany"
 3. Alergen – "Wodospady"
 4. Romantycy Lekkich Obyczajów – "Dom (tęsknię)"
 5. Underground – "Sasha"
 6. Agressiva 69 – "Biała flaga"
 7. Blitzkrieg – "Puszka"
 8. Kim Nowak feat. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska – "Prosto w ogień"
 9. Sosnowski – "Gniew"
 10. Mona Polaski – "Roję sobie"

Posłuchaj

48:21
Worek z prezentami od majstra Wiernika (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 6.12.2021
Godzina emisji: 12.05

kc

 

Polecane