Wkrótce Rada Krajowa PO, która wyłoni wiceszefów partii. Kidawa-Błońska podała termin

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Z powodu pandemii i obostrzeń musieliśmy przełożyć Radę Krajową, ale odbędzie się w najbliższą sobotę (11 grudnia), w trybie zdalnym – powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, polityk Koalicji Obywatelskiej.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ma zadecydować o wyborze nowych przewodniczących. Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że zwołana zostanie 11 grudnia. 

PO ma mieć dziesięcioro wiceprzewodniczących. – W ścisłym prezydium partii będzie pięć koleżanek i pięciu kolegów – powiedziała wicemarszałek Sejmu. Dodała, że ugrupowanie "zawsze było otwarte" na udział kobiet w polityce. Wskazała, że jej "sporo koleżanek" zasiada m.in. w prezydium klubu Platformy.

– To sygnał, że bardzo poważnie traktujemy sprawę parytetów – dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kto będzie wiceszefem PO? Małgorzata Kidawa-Błońska: osoby rozpoznawalne, autorytety

Polityk odpowiedziała na pytanie, po co jej partii potrzebnych jest 10 wiceprzewodniczących. Jak wskazała, PO musi "trochę inaczej działać" ze względu na pandemię. – Te wszystkie osoby, które będą w ścisłym zarządzie partii, to osoby rozpoznawalne, ich udział, praca w terenie, będą bardziej widoczne dla struktur i Polaków – oświadczyła gość Programu 3 Polskiego Radia.

Posłuchaj

13:20
Małgorzata Kidawa-Błońska o Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 6.12.2021
Godzina emisji: 08.45

ms/zch

Polecane