Nowości z polskiego hip-hopowego podwórka. Peja i Sokół w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Nowości z polskiego hip-hopowego podwórka. Peja i Sokół w Trójce
Na płycie Sokoła zatytułowanej po prostu "Wojtek Sokół" usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej Foto: Piotr Tarasewicz/CGM/Sony Music Polska/mat. prasowe

Najnowszym wydaniem audycji "Wykonane w Polsce" wyjątkowo zawładnął polski hip-hop. Późne sobotnie popołudnie spędziliśmy w oczekiwaniu na nowy album Ryszarda Andrzejewskiego znanego jako Peja. Ponadto słuchaliśmy utworu, w którym swoje siły połączyli Wojtek Sokół i znany z anteny Trójki Mateusz Krautwurst.

Peja – nowa płyta już 10 grudnia

Już w piątek 10 grudnia Peja pokaże fanom swoją nową płytę – dwudziestą piątą w dorobku i piątą nagraną w ciągu niespełna dwóch lat. Jej tytuł na razie nie jest znany. Poznański raper zdradził tylko tyle, że składa się on z dwóch wyrazów i zaczyna na literę "N". Peja wyjawił za to, że nowy album będzie powrotem do klasycznych brzmień z lat 90., wzbogaconym dźwiękami żywych instrumentów. Jednym z utworów ma być druga część klasycznego dla polskiego hip-hopu numeru Peji "Mój rap, moja rzeczywistość".

Peja/Slums Attack "Mój rap moja rzeczywistość" (prod. Peja)/Pejaslumsattack

Sokół i Mateusz Krautwurst łączą siły

"Wojtek Sokół" to pierwszy w pełni solowy album Sokoła. Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat  każdego z utworów. Do tego – jakość, liryczna pomysłowość i nieprzewidywalność narracji, do której przez lata przyzwyczaił publiczność Sokół. Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra – to goście płyty reprezentujący polski hip-hop. W refrenach utworów usłyszymy najciekawsze głosy młodego pokolenia muzyki rozrywkowej takie jak: Igo znany z zespołu Clock Machine i duetu z Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar czy finalista "The Voice of Poland", a przede wszystkim, autor Trójkowej audycji "Serdeczne dźwięki" Mateusz Krautwurst

Sokół - Lepiej jak jest lepiej feat. Mateusz Krautwurst/ProstoTV


Młody zdolny Baranovski

22 października swoją drugą płytę wydał Baranovski. Album "Baranovski 2" zawiera 12 kompozycji, m.in. opublikowane wcześniej single "Momenty", "Tęskno mi do gwiazd" oraz "Wolność" z gościnnym udziałem dobrze znanego fanom hip-hopu Tego Typa Mesa. Jest tam też wielki przebój Baranovskiego "Lubię być z nią", który zdobył już status Diamentowego Singla.

Dowodem na niezwykły talent Baranovskiego jest fakt, że podobnie jak na "Zbiorze", wszystkie piosenki z nowego albumu wyszły tylko spod jego ręki. Baranovski sam skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty.

BARANOVSKI - Krucjata [Official Music Video]/BARANOVSKI


Lista utworów:

 1. Peja – "Mój rap, moja rzeczywistość" 
 2. RPS/DJ. Zel feat. Sokół & Marysia Starosta "Salute" 
 3. Sokół (feat. Mateusz Krautwurst)  "Lepiej jak jest lepiej"
 4. PMM (feat. Paluch, Kajman)  "Nie mam ci tego za złe"
 5. Paluch / Chris Carson (feat. Kali) – "Mam skrzydła" 
 6. Pawbeats (feat. Kali) – Tchnienie
 7. Pawbeats (feat. Natalia Nykiel) – "Sign"
 8. Natalia Nykiel – "Bądź duży (Pati Yang Group Remix)"
 9. Pati Yang – "Kiss It Better"
 10. Baranowski – "Krucjata"
 11. Xxanaxx  (feat. Baranovski)  "Blakk Blood"
 12. Sokół – "Wkraczając w pustkę"

Posłuchaj

47:40
Peja, Sokół i Baranovski, czyli polskie premiery hip-hopowe (Wykonane w Polsce/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce – Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Małgorzata Łukowska
Data emisji: 04.12.2021
Godziny emisji: 17.11

mat. promocyjne/kr


Polecane