XII MFFD HumanDOC – festiwal filmów, które uwrażliwiają

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
XII MFFD HumanDOC – festiwal filmów, które uwrażliwiają
XII MFFD HumanDOC plakatFoto: mat. prasowe

Trwa 12. edycja MFFD HumanDOC. W programie jest 25 filmów dokumentalnych, debaty, spotkania z filmowcami. Jednak przede wszystkim jest to niepowtarzalna okazja do poznania poruszających historii z całego świata i możliwość współodczuwania, wejścia w odległą, nieznaną rzeczywistość.

Festiwal HumanDOC to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecie na świecie innowacyjne wydarzenie łączące kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne. Obrazy prezentowane na XII Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki krótko- i długometrażowych filmów dokumentalnych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty.

Program festiwalu wypełniają filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania, pokazują, że nawet będąc tu, w Polsce, możemy zmieniać życie innych ludzi na lepsze, pomagać nawet w najdalszych zakątkach świata.

– Filmy dokumentalne, czyli kino faktu, pozostawia nas z uczuciem niepokoju, ale też satysfakcji, że poznajemy historie, które są prawdziwe. Oprócz tego, że to jest po prostu dobre kino – dzięki kadrom, montażowi, pięknym zdjęciom, fantastycznym historiom – to wielką wartością festiwalu jest fakt, że to są prawdziwe opowieści o prawdziwych osobach – mówi Izabela Żbikowska z Fundacji HumanDoc, która organizuje festiwal. – Mamy wiele przejmujących historii, które dotrą do samego jądra człowieczeństwa, do głębi naszych emocji – zapowiada.

Uczestnikami XII MFFD HumanDOC mogą być wszyscy, niezależnie z którego są końca Polski, ponieważ filmy można oglądać za darmo na platformie internetowej. Są one wyświetlane w trybie festiwalowym, czyli zgodnie z programem. Ważne jest też, aby się logować punktualnie, ponieważ niektóre seanse mają ograniczoną liczbę widzów.

– Natomiast jeśli ktoś jest w Warszawie, może wziąć udział w projekcjach kinowych. Niektóre z nich są połączone z debatami eksperckim – zaprasza Izabela Żbikowska.


XII Festiwal HumanDOC potrwa do 5 grudnia i jest współfinansowany w ramach programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.


Posłuchaj

7:03
XII MFFD HumanDOC (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Gość: Izabela Żbikowska (Fundacja HumanDoc)
Data emisji: 3.12.2021
Godzina emisji: 10.27

pr/mat. prasowe

Polecane