Teatr Barnaby: marionetki, które tłumaczą świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Teatr Barnaby: marionetki, które tłumaczą świat
Teatr lalkowy może bawić nie tylko dzieciFoto: Frazer Fenton/Shutterstock

Czy posiadanie lalek może być męskim zajęciem? I do tego dającym zarobek? Jak najbardziej tak! Najlepszym tego przykładem jest Marcin Marzec, który jest profesjonalnym lalkarzem, i to lalkarzem samowystarczalnym.

Pan Marcin w 2014 roku w Gdańsku założył własny teatr marionetkowy – Teatr Barnaby, w którym jest jedynym aktorem, lalkarzem, autorem przedstawień. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli i regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie, a jego przedstawienia można zobaczyć także na licznych festiwalach.

Oprócz prowadzenia własnej działalności Marcin Marzec współpracuje jako reżyser z ukraińskim teatrem "I Ludzie, i Lalki", Obwodowym Teatrem Lalek we Lwowie, białoruskim teatrem "Btaleika" z Mińska oraz Teatrem Miniatura z Gdańska. Marcin Marzec gra również jako aktor dramatyczny w rzeszowskim Teatrze Wandy Siemaszkowej oraz w teatrze Imka w Warszawie. 

Z prekursorem indywidualizmu w sztuce teatru porozmawiamy o lalkarstwie, szukaniu sposobu na siebie i występowaniu przed najbardziej wymagającą publicznością, którą niewątpliwie są dzieci.

 

***

Na program "Trzy gramy Redbada" w sobotę (4 grudnia) o godz. 12.05 zaprasza Redbad Klynstra.

Polecane