Muzyka elektroniczna kosztem jazzu. Moonchild oraz Gooral i Paprodziad w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka elektroniczna kosztem jazzu. Moonchild oraz Gooral i Paprodziad w Trójce
Piąty album Moonchild zatytułowany "Starfruit" ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni Tru ThoughtsFoto: mat. promocyjne

W każdym wydaniu "Trójka budzi; jazz'n'bass" jest inaczej. I tak na przykład, podczas najnowszego wydania audycji "Grabek", kosztem jazzu, położył nacisk na muzykę elektroniczną. Stało się to dzięki jego pragnieniu zaprezentowania nowości wydawniczych, na które warto zwrócić uwagę. Z polskich reprezentantów pojawili się Gooral i Paprodziad, z zagranicy zaś między innymi, pochodzące z Miasta Aniołów, genialne trio Moonchild.

We wtorek 30 listopada swoją premierę miał singiel "You Got One" będący wynikiem współpracy reprezentującej alternatywne R&B grupy Moonchild oraz singersongwriterki Alex Isley. Kompozycja zapowiada piąty album Moonchild zatytułowany "Starfruit", który ukaże się 11 lutego 2022 roku nakładem wytwórni Tru Thoughts.

Utwór wyprodukowany przez liderkę Moonchild Amber Navran to mieszanka dzwonków telefonicznych, wiadomości głosowych i niesamowitych sampli, doprawiona solówkami zagranymi na pianinie. Dźwięki te stanowią tło dla połączenia harmonizujących wokali Amber i Alex.

Moonchild - "You Got One" feat. Alex Isley (Official Lyric Video)/Moonchild

Duet Gooral/Paprodziad i ich wspólny album "Naturalna Generacja" to energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i dobrej energii. Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Muzyk zagrał ponad tysiąc koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach. Bielszczanin ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych.

W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami, groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie Goorala pojawił się Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami).

Włodek Dembowski, znany wszystkim jako Paprodziad, występuje w zespołach: m.in. Łąki Łan, Dziady Kazimierskie, November Project oraz różnych, często zaskakujących kooperacjach. Od 20 lat na scenie. Swoimi tekstami realizuje misję szamana. Przekazuje treści dotykające głęboko ducha, malujące wizję nowego świata.

Ciemna strona/Gooral


Posłuchaj

1:00:45
Elektroniczne nowości z polskiego podwórka i zza oceanu. Moonchild i duet Gooral/Paprodziad w audycji Michała Grabkowskiego (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

Lista utworów:

1. Elvis Presley Always – "On My Mind (Remastered)"
2. Omega – "Dziewczyna o perłowych włosach"
3. Bonobo Shadows – "(feat.  Jordan Rakei)"
4. Moonchild – "You Got One (feat. Alex Isley)"
5. Janet Jackson – "Got 'Til It's Gone (feat. Joni Mitchell, Q-Tip)"
6. Envee – "Kali"
7. Gooral & Paprodziad – "Ciemna strona"
8. Gooral & Paprodziad – "Czysta woda"
9. Pokahontaz (feat. Kaliber 44) – "404"
10. Ebi Soda – "Yoshi Orange"
11. Curtis Harding – "If Words Were Flowers"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 04.12.2021
Godzina emisji: 4.58

mat. promocyjne/kr

Polecane