Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego przyznana!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego przyznana!
Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2021Foto: mat. promocyjne

Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego w tym roku została przyznana Magdalenie Koleśnik, odtwórczyni roli influencerki Sylwii Zając w filmie "Sweat" Magnusa Von Thorna. Na kilka godzin przed wręczeniem Nagrody Ryszard Jaźwiński rozmawiał z jednym z nominowanych Tomaszem Ziętkiem.

Bo we mnie jest seks_Kalina Jędrusik_M. Dębska (1).jpg
"Bo we mnie jest seks" – Maria Dębska gra i śpiewa Kalinę Jędrusik

Gratulacje z Tajlandii

Nagroda imienia Zbyszka Cybulskiego jest docenieniem potencjału młodych aktorów, którzy tworzą swoimi kreacjami historię polskiego kina. Tomasz Ziętek otrzymał nominację za rolę w filmie "Hiacynt" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Aktor przyznaje, że to dla niego niespodzianka i duże wyróżnienie, podobnie jak popularność, jaką zdobył "Hiacynt".

– Nie miałem możliwości weryfikowania tego, ilu widzów obejrzało "Hiacynta". Wiem, że zostało to globalnie pozytywnie odebrane. Jestem przytłoczony tym, w jakim stopniu to rozprzestrzeniło się na kulę ziemską i z jakich miejsc na świecie dochodzą do mnie gratulacje – to np. Tajlandia i Brazylia. Nigdy bym nie pomyślał, że ten film może tam trafić – mówił Tomasz Ziętek. 


Posłuchaj

3:35
Przed nami uroczystość wręczenia Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego. Rozmowa z nominowanym Tomaszem Ziętkiem (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Solidna konkurencja

Oprócz Tomasza Ziętka wśród nominowanych do nagrody znaleźli się: Tomasz Włosok, który otrzymał nominację za rolę w filmie "Piosenki o miłości" w reżyserii Tomasza Habowskiego, Maria Dębska, z nominacją za rolę Kaliny Jędrusik w obrazie "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz oraz Piotr Trojan za rolę tytułową w "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Nagrodę otrzymała Magdalena Koleśnik za kreację influencerki Sylwii Zając w dramacie "Sweat" Magnusa von Horna,

– To solidna konkurencja. Niech o jakości tego gremium świadczy fakt, że trójka spośród tej piątki uczestniczyła w pracach przy filmie "Hiacynt" – ocenił młody aktor przed usłyszeniem werdyktu.

Aktorki i aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego - specjalnie dla Legalnej Kultury/Legalna Kultura

Nagroda z ponad 50-letnią tradycją

Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego przyznano po raz pierwszy w 1969 roku. Pierwszym jej laureatem został Daniel Olbrychski. Wśród wyróżnionych są między innymi: Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska, Krzysztof Majchrzak, Zbigniew Zamachowski czy Marcin Dorociński.

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Tomasz Ziętek (aktor)
Data emisji: 29.11.2021
Godzina emisji: 10.15

IAR/kr

Polecane