Masaż na zbędne produkty metabolizmu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Masaż na zbędne produkty metabolizmu
Odpowiednio dobrane zbiegi pomogą pobudzić funkcjonowanie naszego organizmu Foto: Shutterstock

By zapewnić sercu odpowiednią pracę, warto biegać. – Koniec listopada to dla biegaczy optymalny czas na rozpoczęcie małych remontów w organizmie i przygotowanie się na kolejny sezon. By się oczyścić, warto zdecydować się na masaż limfatyczny – powiedział Krzysztof Łoniewski. 

– Dla uprawiających wszelkie dyscypliny sportowe, sprawny układ limfatyczny jest koniecznością. Można powiedzieć, że to nasza kanalizacja, która czyści ze wszystkich produktów i chemii, wytwarzanej w trakcie treningu. Kiedy uprawiamy sport, mięśnie wytwarzają kawas mlekowy. Uprawianie dyscypliny sportowej ponad normę, jest stresem dla mięśni. Powstaje więc chemia stresowa – wyjaśniała Małgorzata Bąk, fizjoterapeuta.

Posłuchaj

2:19
Regeneracja dla organizmu. Drenaż limfatyczny (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Te dwa rodzaje w pierwszej kolejności odkładają się w mięśniach. Chemia przechodzi do układu limfatycznego, byśmy mogli się jej pozbyć. Na początku jest on bardzo leniwy i przeciążony. Warto wiec wykonywać jego drenaż w pewnym cyklu. Następnie jego częstotliwość dobierana jest indywidualnie. Dla osób aktywnych fizycznie zabieg ten powinien być częściej włączany w odnowę biologiczną – powiedziała– Pomiędzy drenażami warto również zadbać o rozluźnienie mięśni – dodała.

MASAŻ (DRENAŻ) LIMFATYCZNY - CO DAJE? / Fizjomed

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 25.11.2021
Godzina emisji: 14.22

zch

Polecane