Jubileuszowy koncert Ankh na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Zasłużona dla polskiego rocka progresywnego formacja Ankh w tym roku świętuje 30-lecie działalności. Przy tej okazji zespół wystąpił na Trójkowej scenie w Studio im. Agnieszki Osieckiej z repertuarem zapowiadającym nowy album.

Zespół Ankh powstał w 1991 roku i szybko znalazł drogę do serc słuchaczy. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu w 1994 roku grupa zdobyła nagrody publiczności na festiwalach w rodzinnych Kielcach i w Jarocinie. Kolejne lata działalności zaowocowały następnymi płytami oraz setkami koncertów zagranych w Polsce i za granicą (m.in. na festiwalach Rio Art Rock w Brazylii oraz Baja Prog w Meksyku).

Grupa zaskarbiła sobie uznanie krytyków muzycznych, a przy okazji zdobyła rzesze wiernych fanów. Dwukrotnie – w 1996 i 1997 roku – zdobywała także Złotego Bączka, wyróżnienie przyznawane przez uczestników Przystanku Woodstock (1995-2002). W 2008 roku została wyróżniona przez ministra kultury odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Obecnie kielecka formacja pracuje nad nowym albumem, który – podobnie jak promujący go utwór – będzie nosił tytuł "Z wiatrem". Kompozycje z tej właśnie płyty, przeplatane starszymi przebojami zespołu, złożyły się na repertuar koncertu w Trójce. Na scenę Ankh wyszedł w składzie: Piotr Krzemiński (wokal, gitara elektryczna), Michał Pastuszka (instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna), Krzysztof Szmidt (gitara basowa), Joanna Chudyba (skrzypce) i Jan Rusin (perkusja).


Najczęściej czytane

Polecane