Laureat nagrody Trójki w Opolu Bartek Deryło: to mój dobry czas

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Laureat nagrody Trójki w Opolu Bartek Deryło: to mój dobry czas
Bartek DeryłoFoto: Wojciech Kusiński

– Wydaje mi się, że jestem w dobrym momencie swojego życia - mówił w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem specjalny gość audycji "Serdeczne dźwięki" - Bartek Deryło. 23-letni wokalista ostatnio wydał debiutancki album i po raz pierwszy zaśpiewał na scenie radiowej Trójki.

Bartek Deryło zawitał do "Serdecznych dźwięków" dzień po koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Pierwszy trójkowy koncert był dla niego dużym przeżyciem. – Scena jest miejscem, w którym wszystkie emocje zapisane na płycie wychodzą ze stukrotną siłą. Pozwala mi wejść w takie przestrzenie, których czasem nie rozumiem – wyznał wokalista.


Posłuchaj

51:41
Dobry czas Bartka Deryły (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wydany 19 listopada debiutancki album Bartka, zatytułowany "Latawce", zawiera 11 osobistych piosenek napisanych przez artystę. – Te wszystkie utwory są dla mnie powrotami do dziecięcych lat, są dla mnie latawcami. Całą tę płytę napisałem oczami małego Bartka i chciałbym zatrzymać wszystkie dobre wspomnienia, chociaż nie cała płyta jest nimi wypełniona. Jest tam utwór "Zima", który opowiada o depresji i o dość mrocznym czasie.

"Zima", nagrana w duecie z Margaret, zajmuje szczególne miejsce w sercu wokalisty. – Ten utwór jest chyba moim faworytem na płycie. Na pewno niesie ze sobą jakiś specyficzny rodzaj emocji, który udało mi się uchwycić. Jest to bardzo smutny, depresyjny utwór, który pochłonął mnie w całości.

źródło: YouTube / Bartek Deryło

Deryło jest laureatem nagrody specjalnej Trójki dla najciekawszego debiutanta tegorocznego festiwalu w Opolu, na którym zaśpiewał piosenkę "Burza". – To miejsce legendarne i ja naprawdę wiele o nim słyszałem. Można podejrzewać, że pewne legendy mogą być czasem na wyrost, ale gdy się jest w tym miejscu i uświadamia sobie, że jest tam napisana historia polskiej muzyki rozrywkowej, to na pewno jest to wyróżnienie – wspominał Bartek swój występ na scenie opolskiego amfiteatru.

Lista utworów: 

 1. Malwina Ciesielska – "Nowe"
 2. Bartek Deryło ft. Kamil Bednarek – "Kompas"
 3. Bartek Deryło – "Burza"
 4. Bartek Deryło – "Spójrz"
 5. Bartek Deryło ft. Margaret – "Zima"
 6. Bartek Deryło – "Lód"
 7. Salk – "Kołysanka dla Dwóch Matek (Live at Radio Kraków 2016)"
 8. Polucjanci – "Dwie połowy"
 9. Patryk Ignaczak – "My"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 22.11.2021
Godzina emisji: 23.05

kc

Polecane