Rockowe czarne tęcze nad wieczornym horyzontem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rockowe czarne tęcze nad wieczornym horyzontem
Black RainbowsFoto: mat. promocyjne

Praca przy mikrofonie radiowym nie od dziś jest ulubionym zajęciem Grabka. Wielką frajdę – obok tworzenia klimatu, gdy świeci się czerwona lampka – sprawia mu selekcja materiału muzycznego, który stanowi podstawowy element jego wystąpień radiowych. W najnowszym wydaniu "Dogrywki", jak zwykle, pojawiły się nowe płyty, powroty do przeszłości i zaskoczenia. O odpowiednią dawkę muzycznych uniesień zadbała m.in. włoska formacja Black Rainbows.


Posłuchaj

53:15
Stoner rock prosto z Rzymu, melancholijna podróż na Islandię i intymny świat Courtney Barnett (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W programie "Grabek" eksplorował stonerowe grunty Rzymu. To tam grupa Black Rainbows działa już od 2006 roku. Zaczęło się od zwykłego jamowania, które przerodziło się w nagrywanie albumów (pierwszy z nich ukazał się już rok później) i koncertowanie na całym świecie. Siłą napędową zespołu od samego początku jest wokalista i gitarzysta Gabriele Fiori. Po licznych roszadach Black Rainbows grają jako trio, w którym oprócz lidera znajdują się perkusista Filippo Ragazzoni i Edoardo "Mancio" Mancini. Na koncie mają siedem płyt, a fragmentów ostatniej, wydanej w 2020 roku "Cosmic Ritual Supertrip", słuchaliśmy w "Dogrywce".

Black Rainbows - Universal Phase (Official Video)/666MrDoom


"The Nearer The Fountain, More Pure The Stream Flows" to nowy album studyjny Damona Albarna – lidera Blur i Gorillaz! Pierwotnie miał być orkiestrowym utworem zainspirowanym krajobrazami Islandii, w 2020 r. Albarn powrócił do tworzenia muzyki w trakcie lockdownu i rozwinął dzieło do 11 utworów, które eksplorują tematy kruchości, utraty, wyłaniania się i odrodzenia. Rezultatem jest panoramiczna kolekcja piosenek, w których Albarn występuje jako narrator historii. Tytuł albumu został zaczerpnięty z wiersza Johna Clare'a "Miłość i pamięć".

Damon Albarn - Royal Morning Blue (Official Music Video)/Damon Albarn

"Things Take Time, Take Time" to dla australijskiej singer-songwriterki Courtney Barnett prawdziwy przełom. Jest to jej najbardziej kreatywny, radosny i intymny krążek. Ten intymny świat Barnett stworzyła wraz z perkusistą i producentką Stellą Mozgawą, znaną ze współpracy z Warpaint, Cate le Bon i Kurtem Vile.

Courtney Barnett - Before You Gotta Go (Official Video)/courtneybarnett

Lista utworów:

1. Courtney Barnett – "Rae Street"
2. Courtney Barnett – "Before You Gotta Go"
3. 1000mods – "So Many Days"
4. Black Rainbows – "Universal Phase"
5. Black Rainbows – "Radio 666"
6. Black Rainbows – "Hypnotized By The Solenoid"
7. Konstelacja – "Burze i Huraganowy Wiatr"
8. Kashell – "Do przodu"
9. Lao Che – "Jestem psem"
10. Damon Albarn – "Royal Morning Blue"
11. Damon Albarn – "Tower of Montevideo"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 23.11.2021
Godzina emisji: 22.05

mat. promocyjne/kr


Polecane