Najpiękniejsze polskie aktorki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najpiękniejsze polskie aktorki
Pola Negri Foto: fot. Wikipedia/Deutsche Fotothek lic. CC

W albumie "Aktorki polskiego filmu" zamieszczono fotografie 55 najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich aktorek od Poli Negri aż po współczesne czasy.

Posłuchaj

Najpiękniejsze polskie aktorki
+
Dodaj do playlisty
+

Wybór nazwisk, które znalazły się w książce nie jest przypadkowy. Zdecydowało o tym jury, w którym zasiadali Janusz  Głowacki, Sławomir Idziak, Michał Kwieciński, Borys Lankosz i Bogusław Linda.  Swój głos mieli także internauci, którzy wybrali nazwiska pięciu aktorek.

Autorami zdjęć zamieszczonych w książce są wybitni polscy fotograficy różnych pokoleń m.in. Zofia Nasierowska, Edward Hartwig, Piotr Bujnowicz i Tadeusz Rolke. Większość fotografii pochodzi z archiwum Filmoteki  Narodowej.

- Chcieliśmy pokazać historię polskiego kina poprzez role wybitnych polskich aktorek – powiedziała Natalia Chojna z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która była pomysłodawczynią albumu.

- Poprzez pokazanie pięknych kobiet chcieliśmy zainteresować historią polskiego filmu ludzi niespecjalnie nią zainteresowanych – dodała Magda Sandecka, autorka biografii aktorek zamieszczone z książce.

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć "Najpiękniejsze polskie aktorki" w boksie "Posłuchaj".

Audycji "Fajny film wczoraj widziałem" można słuchać od poniedziałku do czwartku o 10.30.

(miro)

Polecane