Listopadowe rozchmurzenie nad ranem. Sława Przybylska, Fisz Emade Tworzywo i Mo' Horizons w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Listopadowe rozchmurzenie nad ranem. Sława Przybylska, Fisz Emade Tworzywo i Mo' Horizons w Trójce
Mo' HorizonsFoto: mat. promocyjne

Listopad to podobno najgorszy i najbardziej nielubiany miesiąc w roku. Może powodować smutne stany, odbierać twarzom uśmiech lub kraść pozytywne nastawienie do życia. W "Trójka budzi: jazz’n’bass" absolutnie nie dajemy się tym wybrykom. Sobotni poranek na antenie Programu 3 to dla nas czas i miejsce, aby nabierać sił, myśleć kolorowo i rozgrzewać się radiową atmosferą. To wszystko za sprawą gospodarza "Grabka" i muzyki przez niego wybranej. Polecamy zatem jogę w eterze. 

Posłuchaj

58:44
Muzyczna joga w eterze z Michałem "Grabkiem" Grabkowskim (Trójka Budzi)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na początek przenieśliśmy się do pokoju numer osiem w hotelu "Pod Różami". To oczywiście nawiązanie do pierwszych słów utworu "Pamiętasz, była jesień", który w 1958 roku zaśpiewała Sława Przybylska i który po raz pierwszy można było usłyszeć w filmie "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa.

Sława Przybylska - Pamiętasz była jesień [Official Audio]/Polskie Nagrania

"Ballady i Protesty" projektu Fisz Emade Tworzywo to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip-hop czy elektronika. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Kominy/FISZ EMADE TWORZYWO

Mo' Horizons to niemiecka formacja wykonująca muzykę elektroniczną z pogranicza gatunków downtempo, acid-jazz, nu jazz, soul, funk, dub, trip hop, big beat, bossa nova, boogaloo i drum'n'bass.
Swoim trzecim albumem kwintet wkroczył na kolejne drogi w podróży do artystycznej wolności. Po wysłuchaniu debiutu "Come Touch The Sun" i drugiej płyty formacji pt. "Remember Tomorrow" już wiedzieliśmy, że nie pozwalają sobie oni na żadne ograniczenia. Na ".​.​.​and the new bohemian freedom" Mo`Horizons urtwalili nie tylko dźwięki, ale i nastrój.

Mo Horizons - Drum'n Boogaloo/Boro Kozov

Lista utworów:

1. Sława Przybylska – "Pamiętasz, była jesień"
2. Czesław Niemen – "Wspomnienie"
3. Jordan Rakei – "Clouds"
4. Kay Young – "Suddenly"
5. sUb ModU – "All Around"
6. Jamiroquai –"Virtual Insanity"
7. Fisz Emade Tworzywo – "Kominy"
8. Gooral – "Karczmareczka"
9. Break Da Funk – "Kita Koguta (feat. Paprodziad)"
10. Hot 8 Brass Band – "Love Will Tear Us Apart"
11. Mo'Horizons – "Hit The Road Jack (Pe Na Estrada)"
12. Mo'Horizons – "Drum'n Boogaloo"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 20.11.2021
Godzina emisji: 5.00

mat. promocyjne/kr

Polecane