Pożegnanie Lao Che, przywitanie nowej płyty Courtney Barnett

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Pożegnanie Lao Che, przywitanie nowej płyty Courtney Barnett
Courtney Barnett i Michał GrabkowskiFoto: archiwum prywatne autora

Lao Che, Courtney Barnett oraz Idles – to artyści najmocniej reprezentowani muzycznie w tym wydaniu "Dogrywki". Pierwsi żegnają się już ze sceną, zaś pozostali właśnie wydali nowe albumy i ani myślą przerywać dobrze zapowiadających się karier.

Zespół Lao Che jest obecny na polskiej scenie alternatywnego rocka od dwóch dekad. Niestety, wygląda na to, że na tym może się zakończyć historia płockiej formacji, która teraz jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej "No to Che!". Nieutulony w żalu Michał Grabkowski postanowił wybrać się na jeden z koncertów tego tournée, odbywających się w warszawskim klubie "Stodoła". – Płakać mi się chce, gdy pomyślę, że jutro moje ostatnie spotkanie z Lao Che – wyznał gospodarz "Dogrywki".


Posłuchaj

53:10
Pożegnanie Lao Che, przywitanie Courtney Barnett (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na otarcie łez "Grabkowi" pozostaje nowy album australijskiej wokalistki Courtney Barnett. – To bezapelacyjnie mój numer jeden, jeśli chodzi o śpiewające kobiety w tych czasach – powiedział dziennikarz i zaprezentował dwie piosenki z płyty "Things Take Time, Take Time", która ukazała się 12 listopada.

Okładka płyty Courtney Barnett, "Things Take Time, Take Time" Okładka płyty Courtney Barnett, "Things Take Time, Take Time"

Tego samego dnia miał premierę czwarty studyjny longplay w dorobku postpunkowej grupy Idles, zatytułowany "Crawler". Bristolczycy tym razem zaprezentowali nieco mniej brzmieniowego brudu, jaki towarzyszył ich trzem pierwszym płytom. Spotkało się to z uznaniem Michała Grabkowskiego, który przyznał, że często słucha nowego albumu Idles, i przedstawił słuchaczom aż trzy wyjęte z niego utwory.

Idles – "The End", źródło: YouTube / Idles

Lista utworów:

 1. Lao Che – "Baśń tysiąca i jednej nocki"
 2. Lao Che – "Życie jest jak tramwaj"
 3. Fisz Emade Tworzywo – "Kurz"
 4. Courtney Barnett – "Sunfair Sundown"
 5. Courtney Barnett – "If I Don't Hear from You Tonight"
 6. Art Budyń & Chango – "Grawitacja"
 7. Idles – "MTT 420 RR"
 8. Idles – "King Snake"
 9. Idles – "The End"
 10. Arctic Monkeys – "Four Out of Five"
 11. Radiohead – "Follow Me Around"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 16.11.2021
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane