"Bo we mnie jest seks" – Maria Dębska gra i śpiewa Kalinę Jędrusik

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Bo we mnie jest seks" – Maria Dębska gra i śpiewa Kalinę Jędrusik
Maria Dębska jako Kalina Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks" w reżyserii Katarzyny KlimkiewiczFoto: mat. promocyjne

Maria Dębska, odtwórczyni roli aktorki i piosenkarki Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks", niedawno otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni. Teraz znalazła się wśród nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, a przed nią trasa koncertowa, na której zaśpiewa nie tylko piosenki "polskiej Marylin Monroe", ale i utwór "Romansu nie będzie" nagrany wspólnie z filmowym Luckiem, Krzysztofem Zalewskim.

pap_Kalina Jędrusik 1200 .jpg
Czego jeszcze nie wiemy o Kalinie Jędrusik?

Druga nominacja

To już druga nominacja Marii Dębskiej do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Dwa lata temu została nominowana za rolę Magdy w filmie "Zabawa, zabawa". W tym roku kapituła doceniła aktorkę za kreację Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks". – W tym gronie czuję się świetnie, bo w większości się znamy. Z niektórymi z kolegów pracowałam i uwielbiam pracować – skomentowała wyróżnienie Maria Dębska.

Rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego okres związany z pracą nad "Bo we mnie jest seks" wspomina jako bardzo intensywny. – Rzeczy związanych z filmem dzieje się teraz bardzo dużo, ale z drugiej strony bardzo długo na to czekaliśmy. Od momentu, w którym dowiedziałam się, że zagram tę rolę do wejścia na plan, minęło półtora roku. Od zakończenia zdjęć do premiery, z powodu pandemii, minęło kolejne półtora – wspomina. 


Posłuchaj

3:55
Maria Dębska o nominacji do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i trasie koncertowej promującej film "Bo we mnie jest seks" (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Dębska śpiewa Jędrusik

Filmową historię Kaliny Jędrusik w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz można oglądać w kinach od piątku 19 listopada. Kinowej premierze towarzyszy wydanie albumu z piosenkami Jędrusik w interpretacji Marii Dębskiej i trasa koncertowa. – Mamy trasę koncertową promującą i płytę i film w sześciu miastach. Zaczynamy w Krakowie – zapowiada artystka.

Oprócz piosenki tytułowej i najpopularniejszych utworów pierwszej seksbomby PRL, jak Nie budźcie mnie czy Z kim tak ci będzie źle jak ze mną, usłyszymy nową kompozycję "Nie będzie romansu", którą Maria Dębska wykonuje z Krzysztofem Zalewskim, w filmie wcielającym się z kochanka Kaliny Jędrusik, Lucka. – Pomysłodawczynią tej piosenki jest Katarzyna Klimkiewicz. Krzysiek wziął motyw muzyczny z filmu, który napisał Radosław Łuki i dopisał przepiękne słowa – opowiada Mari Dębska.

Krzysztof Zalewski & Maria Dębska - Nie będzie romansu (Official Video)/KayaxTV

Biografia naczelnej skandalistki PRL

"Bo we mnie jest seks" to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Zjawiskowa aktorka i piosenkarka wnosiła koloryt do bezbarwnej rzeczywistości PRL lat 60. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. 

Oprócz Marii Dębskiej do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego zostali nominowani Magdalena Koleśnik ("Sweat"), Piotr Trojan ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", Tomasz Włosok ("Kraj") i Tomasz Zietek ("Hiacynt", "Żeby nie było śladów"). Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 29 listopada w kinie Luna w Warszawie.

BO WE MNIE JEST SEKS - oficjalny zwiastun (official trailer)/NEXTFILMPL

***

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Maria Dębska (aktorka filmowa i teatralna)
Data emisji: 15.11.2021
Godzina emisji: 10.15

mat. promocyjne/kr

Polecane