Dwa wydarzenia na zwieńczenie akcji "Mamy kota na punkcie Osieckiej"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dwa wydarzenia na zwieńczenie akcji "Mamy kota na punkcie Osieckiej"
"Mamy kota na punkcie... Osieckiej" w radiowej TrójceFoto: Polskie Radio

Niedzielny wieczór upłynie w Trójce pod znakiem twórczości Agnieszki Osieckiej. Program 3 Polskiego Radia zaprasza na dwa niezwykłe wydarzenia, będące zwieńczeniem akcji "Mamy kota na punkcie Osieckiej", którą przez ostatnie tygodnie można było śledzić na radiowej antenie. Gwarantujemy, że nie zabraknie wspomnień, wzruszeń oraz muzycznych uniesień. 

 "Kobiety mojego życia"

osiecka umer pap_1200.jpg
"Kobiety mojego życia". Wyjątkowy koncert Osieckiej na antenie Trójki

Nostalgiczny wieczór otworzy retransmisja koncertu z września 1993 roku – "Kobiety mojego życia". W ramach wydarzenia piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej wykonała śmietanka polskich artystów, m.in.: Jan Pietrzak, Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Krystyna Janda. W rolę prowadzącej wcieliła się zaś sama autorka. 

Nieco przewrotny tytuł koncertu nawiązuje do "kobiecej duszy", jaką miały teksty pisane przez Osiecką. – U mnie ogromnie jest blisko od serca do papieru. Kiedy jako prawie dorosła już kobieta zaczęłam pisać wiersze-piosenki, nie byłam w stanie stworzyć czegoś w rodzaju fikcji czy półfikcji. Każdy z tych tekstów był leciutko tylko zaszyfrowanym listem, zwierzeniem, czy wręcz ankietą osobistą – mówiła poetka.

Na koncert "Kobiety mojego życia" zapraszamy w niedzielę (14 listopada) o godzinie 19.05


"Mamy kota na punkcie... Osieckiej" 

Mamy kota na punkcie Osieckiej 1200.png
Nie tylko piosenki. "Mamy kota na punkcie... Osieckiej"

Tuż po retransmisji koncertu zapraszamy na spektakl muzyczny pt. "Mamy kota na punkcie... Osieckiej", w reżyserii Romana Dziewońskiego. Widowisko powstało na podstawie niepublikowanych dotąd tekstów pisarki, a scenariusz oparty jest na wierszach, fragmentach prozy oraz piosenek jej autorstwa. 

Główną inspiracją zestawienia wybranych tekstów była samotność, często bezwiednie pojawiająca się w twórczości Agnieszki Osieckiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali znakomici aktorzy: Ewa Błaszczyk, Kamila Klimczak, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski oraz Barbara Krafftówna. Szefem muzycznym spektaklu jest Bogdan Hołownia.

– Większość utworów będzie śpiewana. W repertuarze znalazły się też takie, które zaprezentujemy w wersji jedynie instrumentalnej. Scenariusz do ostatniej chwili pozostaje tajemnicą – mówił na antenie Trójki.

Do uczestnictwa w niezwykłym przedsięwzięciu, w ramach audycji "Scena Teatralna Trójki", zapraszamy w niedzielę (14 listopada) o godzinie 20.05.

***

Obydwa wydarzenia będą transmitowane na antenie Trójki, Facebooku, stronie internetowej oraz kanale YouTube Polskiego Radia. 

Mamy kota na punkcie... Osieckiej Mamy kota na punkcie... Osieckiej

***

Prowadzona w Programie 3 Polskiego Radia akcja "Mamy kota na punkcie Osieckiej" była okazją do świętowania 85. rocznicy urodzin poetki. W czasie trwania akcji słuchacze mogli zapoznać się z audycjami wspomnieniowymi i poznać głos autorki, która przed laty prowadziła w Trójce swoją audycję. W niedzielnych wydarzeniach udział wezmą artyści, którzy współpracowali z poetką i dobrze ją zali. 

zch

Polecane