WrocWalk Marathon 2021. Świętuj i zwiedzaj we własnym tempie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
WrocWalk Marathon 2021. Świętuj i zwiedzaj we własnym tempie
WrocławFoto: Shutterstock.com/Yasonya

Ci, którzy mają zamiar świętować 103. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo, zapewne wybiorą się na Bieg Niepodległości i podobne mu wydarzenia. Dla tych, którzy wolą celebrować we własnym tempie, we Wrocławiu przygotowano WrocWalk Marathon, podczas którego całe rodziny mogą spacerować przez miasto, odwiedzać jego najważniejsze obiekty, przymierzać stare teatralne kostiumy i brać udział w warsztatach.

Spacer po Wrocławiu z mapą w ręku

WrocWalk Marathon powstał z inspiracji Amsterdam City Walk organizowanym w Holandii. To już trzecia edycja, ale pierwsza organizowana w Święto Niepodległości. Reguły uczestnictwa w wydarzeniu są proste. Przy dokonaniu opłaty wpisowej uczestnik wybiera trasę, po czym otrzymuje mapę z zestawem miejsc do odwiedzenia. Tempo i kolejność zwiedzania punktów jest dowolna.

– W tych punktach mamy swoje stanowiska. Uczestnicy mają wybór, czy poproszą o pieczątkę i pójdą do kolejnego punktu, czy chcą zwiedzić wnętrze tego obiektu. Kiedy uczestnik ma mapkę ze wszystkimi pieczątkami, dochodzi na metę, która znajduje się na wrocławskim rynku w okolicy Pręgierza i dostaje pamiątkowy medal – wyjaśnia gość "Trójki przed Południem" Marcin Janiszewski.

Posłuchaj

8:06
WrocWalk Marathon 2021. Spacer na medal (Trójka przed Południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ekspozycje, warsztaty i przebieranki

Proponowane przez organizatorów trasy to trasa po wrocławskich muzeach i kościołach (prowadząca przez m.in. Pałac Królewski, Stary Ratusz i Muzeum Pana Tadeusza), trasa sportowa oraz trasa rodzinna, która cieszyła się największą popularnością.

– Trasa rodzinna jest przygotowana tak, żeby i najmłodsi i najstarsi robili coś fajnego. W Narodowym Forum Muzyki w określonych godzinach i dla limitowanej liczby chętnych będą przygotowane warsztaty wokalno-muzyczne. Ci, którzy przyjdą do opery, będą mieli możliwość zwiedzenia budynku operowego  jednego z najstarszych i najpiękniejszych we Wrocławiu. Będą mogli przymierzyć stroje używane niegdyś w spektaklach. W Muzeum Teatru będzie można zobaczyć dwie ciekawe ekspozycje lalek – wymienia rozmówca Marty Piaseckiej.

Inscenizacje historyczne

Trzeciej edycji WrocWalk Marathon będą towarzyszyć inicjatywy przygotowane przez partnerów merytorycznych wydarzenia – Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Odra-Niemen, których zadaniem jest stworzenie inscenizacji historycznych, dzięki którym poznamy historię i drogę Rzeczpospolitej do niepodległości.

– Wszyscy nasi partnerzy pokazują to, co mają ciekawego. To będzie miks historii Wrocławia, historii obiektów Wrocławia, ale przede wszystkim motywów patriotycznych i niepodległościowych  podsumowuje Marcin Janiszewski.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Marta Piasecka
Gość: Marcin Janiszewski (PR WrocWalk Marathon)
Data emisji: 10.11.2021
Godzina emisji: 11.15

kr


Polecane