Muzyczny zwierzyniec w klimacie psychodelicznego rocka

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Muzyczny zwierzyniec w klimacie psychodelicznego rocka
Acid MammothFoto: mat. promocyjne

Mamut, bawół, jeżozwierz i pudel – te zwierzaki przewinęły się przez ostatnie wydanie audycji Michała Grabkowskiego. Gospodarz "Dogrywki" wyciągnął też parę nowości z katalogu wytwórni Heavy Psych Sounds.

Art. Budyń & Chango i Kashell to dwa zupełnie nowe zjawiska na polskiej scenie muzycznej. Filarem pierwszego z nich jest Jacek "Budyń" Szymkiewicz, znany z zespołów Pogodno i Babu Król, który tym razem połączył siły z wirtuozerskim kwartetem Chango, czego efektem jest album "Ukryte do wiadomości". Natomiast Kashell to wspólny projekt muzyków Comy i Abradaba, łączący ostre, gitarowe riffy z hiphopową energią. Ich debiutancka płyta nosi tytuł "Ka$hell".

Art. Budyń & Chango – "Grawitacja", źródło: YouTube / Mystic Production TV

Po zaprezentowaniu porcji krajowych dźwięków Michał Grabkowski sięgnął po nagrania artystów działających pod skrzydłami wytwórni Heavy Psych Sounds. Najpierw usłyszeliśmy dawkę instrumentalnego rocka psychodelicznego rodem z Japonii w wykonaniu zespołu Sonic Flower, a chwilę potem zabrzmiał utwór greckiej formacji Acid Mammoth, opisującej swą twórczość mianem doom metalu.  


Posłuchaj

53:00
Muzyczny zwierzyniec w klimacie psychodelicznego rocka (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Muszę państwu powiedzieć, że ostatnio pasjami zasłuchuję się w muzyce King Buffalo – powiedział Grabek, prezentując kolejny fragment albumu "Dead Star" sygnowanego nazwą tercetu dobrze znanego wiernym słuchaczom "Dogrywki". Końcówka audycji należała natomiast do artrockowych gigantów, czyli zespołów Porcupine Tree i Archive. Obie grupy przygotowują się do wydania nowych płyt, jednak na ich premiery będziemy musieli poczekać jeszcze około pół roku.

Lista utworów:

 1. Art. Budyń & Chango – "Grawitacja"
 2. Pudelsi – "Jestem sam"
 3. Kashell – "Do przodu"
 4. Sonic Flower – "Jungle Cruise"
 5. Acid Mammoth – "Psychedelic Wasteland"
 6. King Buffalo – "Eta Carinae"
 7. Porcupine Tree – "Harridan"
 8. Archive – "Shouting Within"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 9.11.2021
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane