"Sprawny jak strażak". Zielonogórska PSP motywuje dzieci do ruchu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Sprawny jak strażak". Zielonogórska PSP motywuje dzieci do ruchu
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DarSzach/Shutterstock

Zielonogórscy strażacy zachęcają najmłodszych do aktywności ruchowej i sami dają przykład. W Zielonej Górze zainaugurowano pierwszy w Polsce projekt "Sprawny jak strażak". Strażacy, którzy często są utytułowanymi sportowcami, razem z uczniami udowadniają, że sport to zdrowie.

Jak mówi Arkadiusz Kaniak z zielonogórskiej straży pożarnej, uczniowie większość swojego czasu spędzają przed komputerem. A to pierwszy krok do poważnych schorzeń w przyszłości. – Przygotowaliśmy zajęcia, które chcielibyśmy wykorzystać jako element wychodzący naprzeciw problemom zdrowotnym dzieci, które przez prawie rok były zamknięte w domach przez lockdown i COVID-19. Chodzi nie tylko o problemy psychiczne, ale i te fizyczne, związane chociażby z kręgosłupem. Każdy ze strażaków jest przygotowany, żeby tego typu zajęcia przeprowadzić – podkreśla Arkadiusz Kaniak.


Posłuchaj

3:37
Dzieci sprawne jak strażacy (Zapraszamy na weekend)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze mówią, że praca strażaka nie jest łatwa, a instruktorzy podkreślają, że dzieci chętnie się ruszają i aktywnie spędzają czas, trzeba je tylko odpowiednio zachęcić. – Jak było widać na zajęciach, można wpleść nutkę naszego strażackiego rzemiosła. To dobra zabawa dla dzieci plus oczywiście delikatna rywalizacja połączona z ruchem – dodaje strażak. 

Pożar w domu lub w szkole 998 / Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Jak podkreślają rodzice, same dzieci są bardzo zaangażowane. – Nie mogły się doczekać tych zajęć. Na pewno będą je długo wspominać, tym bardziej, że dają im one bardzo dużo wiedzy, zapamiętują więcej. Uważam, że takie zajęcia powinny się odbywać częściej, szczególnie w dobie pandemii – przekonuje matka jednego z uczniów zielonogórskiej podstawówki.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Tomasz Miara
Autorka materiału reporterskiego: Karolina Kamińska (Polskie Radio Zachód)
Data emisji: 6.11.2021
Godzina emisji: 8.19

mk

Polecane