Zaśpiewał po czesku do polskiego filmu. Marcin Staszek gościem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaśpiewał po czesku do polskiego filmu. Marcin Staszek gościem Trójki
Marcin StaszekFoto: Marcin Stasze/Facebook

"To musi być miłość" to utwór napisany do filmu o tym samym tytule. Za jego powstanie odpowiedzialny jest Marcin Staszek – uczestnik i finalista talent show. Co ciekawe, fragment piosenki wyśpiewany został w języku czeskim. Dlaczego? Jaką tajemnicę kryje w sobie nowy singel?

Marcin Staszek to wokalista i uczestnik programów telewizyjnych takich jak "The Voice of Poland" i "Szansa na sukces", której finalistą został w 2020 roku. Jaka historia stoi za stworzonym przez niego utworem "To musi być miłość"?

– To bardzo ciekawa opowieść, w której polskie wątki mieszają się z czeskimi. Miałem niezwykłą przyjemność napisać fragment utworu do filmu, który dzisiaj ma swoją kinową premierę. Część piosenki napisana jest w języku czeskim. Wszystko dlatego, że bohaterka produkcji poznaje na studiach pana, który jest Czechem – zdradził w rozmowie. 

Posłuchaj

4:16
"To musi być miłość". Czeski tekst do polskiej komedii (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Język czeski

– Dla mnie zupełnie nienaturalna emisja. Słuchając pewnych niuansów, można jednak znaleźć rozwiązanie. Mam nadzieję, że się to udało. Ze względu na to, że właściwie nie znam czeskiego, rozpisałem ten tekst fonetycznie. Zapytałem też o emisję fonetyczną rodowitych Czechów. Sam tekst przetłumaczyłem sobie na język polski tak, by wiedzieć, o czym śpiewam – wyjaśnił. 

Film i duet

– To kwestia inspiracji. Usiadłem, coś zagrało pod palcami i linia melodyczna pojawiła się sama. To była dla mnie czysta przyjemność. Do zaśpiewania utworu zaprosiłem moją serdeczną przyjaciółkę Gosię Szarek. Jak widać, efekt jest satysfakcjonujący. Jak to w duecie. Na początku musieliśmy wszystko ustalić. Muszę jednak powiedzieć, że u nas wyszło to bardzo naturalnie: ja zaśpiewałem pierwszą zwrotkę, Gosią drugą i tak dalej – dodał z uśmiechem. 

Plany na przyszłość 

 Co do konkretów na razie nie mogę nic powiedzieć. Chcę, żeby ten utwór ujrzał szersze światło. Mam więc prośbę do wszystkich o to, by trzymali kciuki – powiedział wokalista.

"To musi być miłość" to polski film komediowy w reżyserii Michała Rogalskiego. Akcja kinowej opowieści rozgrywa się w zimowej scenerii, pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem. W role wcielili się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski czy Jan Englert. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Gość: Marcin Staszek (wokalista)
Data emisji: 5.11.2021
Godziny emisji: 17.40, 17.46

zch

Polecane