Jacek Ozdoba: Niemcy emitują dwa razy więcej dwutlenku węgla niż Polska

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Ozdoba: Niemcy emitują dwa razy więcej dwutlenku węgla niż Polska
Jacek OzdobaFoto: FotoNews/ FORUM

– Nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego – przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba. – Niemcy emitują dwa razy więcej CO2 niż Polska – podkreślał polityk. 


Posłuchaj

9:07
Jacek Ozdoba: dyskusja o ekologii przybiera polityczny kształt (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gość "Trójkowego komentarza dnia" przywołał raport dotyczący emisji CO2 na świecie, z którego wynika, że najwięcej tego gazu na świecie emitują Chiny, później "Stany Zjednoczone, Indie, Rosja, Japonia, Niemcy, Kanada, Iran, Korea Południowa, Indonezja, Arabia Saudyjska, Brazylia, Meksyk, Australia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Francja i dopiero Polska".

gawkowski krzysztof_1200.jpg
Szczyt COP26. Gawkowski: klimat, ochrona środowiska nie mają koloru politycznego

 Polska emituje do atmosfery dwa razy mniej CO2 niż nasi zachodni sąsiedzi, co pokazuje pewną hipokryzję. Przecież nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego  mówił gość Programu 3 Polskiego Radia.  Widzimy, że ta dyskusja przybiera polityczny kształt, kształtuje się ją w odpowiedni sposób  dodał.


Czytaj także:

– Nikt nie polemizuje z tym, że walka z zanieczyszczeniem powietrza czy z niszczeniem środowiska jest bardzo ważna  podkreślił dodatkowo Jacek Ozdoba.

***

AudycjaTrójkowy komentarz dnia
ProwadziBartłomiej Graczak
GośćJacek Ozdoba (sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska)
Data emisji: 2.11.2021
Godzina emisji: 18.10

mbl/zch

Polecane